SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Simao sakatlığı yüzünden topa dokunmadı, Quaresma tribünlere oynayıp gitti. ‘Karşı karşıya kalınca gol atamayan golcü' Almeida sözleşmesinin zoruyla kaldı. Fernandes'e gelince… Sözleşme konusunda bu kadar hassas olup, takım sahada can çekişirkenki umursamaz tavırları artık bıktırdı. Hani, herkesin yanıtından korktuğu ‘Ya Fernandes giderse' sorusunun cevabı belli.

Takımda başka türden bir futbolcu daha var: Oğuzhan Özyakup. Bu sezon forma giydiği 4 lig maçında acaip oynadı. 1 gol attı, pozisyonlar yarattı. Sakatlandı. Sakatlığından çabuk dönmek için arkadaşları tatil yaparken çalıştı. Bu sezon 425 bin Euro garanti para, 7 bin 500 Euro maç başı kazanıyor. Yani Fernandes'in istediği senelik 3 milyon Euro'nun 6'da 1'inden daha az… Allah korusun Oğuzhan'ın bu özverisine, çabasına ve yeteneklerine Fernandes ya da Quaresma tipinde bir futbolcu sahip olsa, kulübün tapusunu ister.

Artık bu saatten sonra da iş yönetime düşüyor. Maç boyunca gözü kararırcasına koşan Veli'ye, Oğuzhan Özyakup'a, Necip'e, Ersan'a, Holosko'ya, Sivok'a, Motta'ya sahip çıkılmalı. Almeida iyi futbolcu, Fernandes büyük yetenek. Ama onlar nasıl profesyonelce düşünüyorsa, kulüp de aynı çizgide devam etmeli; bu oyuncuların ne verdiğine bakılmalı. ‘Yıldızımsı' futbolculardansa, bu yeteneklere destek olunmalı.

Her şey bir yana; Oğuzhan olmasaydı Beşiktaş bu sezon ne yapardı çok merak ediyorum.