SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ancak şimdiki Fenerbahçe, çeyrek asır önceki efsane takımı 9. haftada sollamayı başardı.

1984-85 sezonunda şampiyon olduktan sonra bir türlümuradına erememişti Fenerbahçe. Başkan Tahsin Kaya; Branko Stankovic, Yılmaz Yücetürk, ve Pal Csernai'nin ardından yine o 1985'teki teknik adamı; Todor Veselinovic'i 1988 yazında göreve getirmişti. Hedef şampiyonluktu… Rıdvan'lı, Şenol Çorlu'lu kadroya Sakarya'nın 4 kare ası Aykut, Turan, Oğuz ve Serdar; Almanların efsane kalecisi Schumacher, Hasan Vezir ve Hakan Tecimer gibi usta yerliler eklendi.

Efsane Rize'de başlamıştı

O sezonun ilk maçında Fenerbahçe, Rize'ye konuk olmuş ancak kilidi bir türlü çözememişti. Sonradan oyuna giren ve o günlerde ‘asker' olduğu için hiç kamp dönemine katılamayan Aykut Kocaman'ın 4, Rıdvan'ın tek golüyle sarı lacivertliler deplasmandan 3 puanla dönmüştü. Sarı-lacivertliler Altay'a da 4 gol attıktan sonra Maraş ve Samsun'a takıldı; ancak Adana Demir, Galatasaray, Ankaragücü'nü mağlup etti. Trabzon beraberliği ve Beşiktaş yenilgisiyle 9 hafta sonunda 18 gol atan ve 18 puan toplayan Fenerbahçe, Sarıyer'in 2 puan gerisinde ligi 2. sırada devam ettirdi.

Torku Konya ve sonrası

FENERBAHÇE, bu sezon ise Konya'da başladı sezona. 3-2'lik yenilgi camiayı üzse de Ersun Yanal ve öğrencileri umutlarını yitirmedi. Arka arkaya alınan galibiyetle inanılmaz bir seri geldi. Goller de cabasıydı. Özellikle Kadıköy'deki Sivas, Elazığ ve Gaziantepm açlarındaki gol arzusu ayakta alkışlandı. Puan olarak da geçtiler

FENERBAHÇE geride kalan 9 haftada 22 gol kaydetti. 103 gollü sezondan hali hazırda 3 gol fazla atan sarı-lacivertliler; puan olarak da 1988-89'u geride bıraktı ve o takımın 3 puan önünde ilerliyor. Şimdi herkes merak ediyor: Fenerbahçe 1988- 89 sezonundaki takımı hem puan hem de gol olarak geçip şampiyonluğa ulaşabilecek mi ?

 Coşkun ÇELİK