SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mutlu son

Kopenhag'ı dağıtan Galatasaray, lig sonuncusu Kayserispor'la karşılaştı dün… Kayseri'nin lig sonuncusu olmasından daha da önemlisi, neredeyse maç başına yarım gol atmak gibi bir istatistiğinin bulunmasıydı… Sahaya da bunu doğrulayan bir dizilişle; 4+6+0 gibi bir düzenle çıktılar. İlk düdükle birlikte oluşan manzaraya göre, Kayseri'nin gol atması için mucize gerekiyordu.

Ev sahibi takımın Galatasaray'ı durdurmak için tek planı da orta saha civarında bol bol faul yapmak üzerine kuruluydu.

Galatasaray, çok da tempo yapmadan Burak'ın rakip yarı sahaya harmanlaması; maruz kaldığı sert faule rağmen topu Sneijder'in önüne yuvarlaması ve Hollandalı'nın bakarak, görerek, isteyerek vurmasıyla 14'üncü dakikada 1-0 öne geçti.

Çakır durmadı!

Ardından Burak, her sezon belli dönemlerde gol orucuna giren ve Galatasaray taraftarını totem uzmanı yapan Hakan Şükür misali birkaç müsait pozisyonu harcadı. Selçuk'un 25'inci dakikada ceza sahasının içinde önüne yuvarladığı topa vuran, tam adıyla Aurelien Bayard Chedjou Fongang skoru 2-0'a taşıdı.

O dakikadan sonra Galatasaray durdu, Cüneyt Çakır durmadı. Orta sahada hücuma çıkmak isteyen Dany'ye yapılan müdahaleyi, Kayseri lehine faul olarak yorumladı… Pozisyonun devamında da, Chedjou ile Ömer arasındaki omuz omuza mücadeleye tereddütsüz penaltı çaldı: 2-1.

Kayseri'nin gol bulması için gereken ilk mucizeye Çakır, ikincisine ise Galatasaray defansı imza attı. İlk golden sadece bir dakika sonra, “Galatasaray'ın yediği enteresan goller” hanesine yazılacak bir golle skor eşitlendi.

Bruma aranıyor

Açıkçası, kaleye gelen hepi topu iki top gol olacaksa, Mancini tribüne yollayacağı yabancı kontenjanını bazı maçlarda Muslera'dan yana mı kullansa diye düşünüyorum bu aralar… Çünkü ileri gittiğinde pozisyon üretemeyen ama geri de dönemeyen Sabri'nin yerine Eboue'yi arıyor insan…

Hele hele Bruma'yı, futbol keyfi adına daha da çok arıyor. Açıkçası 6+0+4 komedisi, Galatasaray'ın her hafta kabus görmesine neden oluyor. Gelelim ikinci yarıya…

Belindeki ağrıları artan Sneijder yerine Emre'yle başladı oyuna Galatasaray… Onun takipçiliği, Burak'ın fırsatçılığı ile 57'de yeniden öne geçti… Bu golle hem Burak hem Galatasaray taraftarı rahat bir nefes aldı.

Ama Galatasaray rahat nefes alamadı. Yenik duruma düşen Kayseri, sık sık 2'ye 2; 3'e 3 yakaladı dağınık oynayan Galatasaray defansını. Bu atakların skora yansımaması daha çok yeteneksizlikti.

Kadıköy ışığı

ün sadece Burak değil, Drogba da şanssızlığını kırdı. Her frikikte topun başına geçtiği için eleştirilen Fildişili yıldız, 74'üncü dakikada topu ağlarla buluşturdu… Kolay geçmesi beklenen, kolay başlayan, anlamsızca zorlaşan, 3-2 yakalanmasına rağmen sıkıntılı süren maç, Drogba'nın golüyle mutlu sonla noktalandı.

Galatasaray için sorunlara rağmen umut var… Ama umut ışığının ne kadar parlak olacağını, önümüzdeki 14 güne sığacak Kopenhag ve Kadıköy deplasmanlarındaki performansı belirleyecek. Bekleyip göreceğiz.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek