SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Christoph Daum, şaşırtan Akhisar Belediyespor beraberliği sonrasında takımın kalesini gole kapamasına dikkat çekmişti… O karşılaşmadaki puan kaybına rağmen futbol anlamında aşama kaydedildiğini vurgularken hocayı çok önemsememiştim, fakat yeşil-beyazlıların 4 haftadır gol yememesi, tecrübeli çalıştırıcının o açıklamasını doğruladı. Bursaspor'da kötü oyunun en önemli nedeni kuşkusuz sıradanlaşan kadro kalitesi.

Bu nedenle Daum'u eleştirmek de henüz içimden gelmedi. Buna rağmen biraz şansın yardımıyla, biraz da Serdar ile Civelli arasındaki uyumun artması sayesinde üst üste 3. galibiyet kazanıldı Konya'da.

Ev sahibi maça harika start verdi… Uğur Hoca'nın öğrencileri belki de bu sezon oynadığı karşılaşmalar arasında ilk defa bir müsabakaya bu kadar saldırgan başladı. İlk 10 dakika içerisinde 4 korner kazanan Konyaspor'un bu istatistiğine karşılık Bursaspor, kaleci Itandje'yi göremedi!

İkinci 45'te de farklı bir görüntü yoktu… Konyaspor'un istekli oyunu devam ederken, Bursa ise Batalla'nın akıl dolu paslarıyla golü bulmaya çalıştı. Kazım sahneye çıktı; yine kötü oynayan Ferhat'a ‘al da at' dedi ve Bursa, bana göre yine iyi oynamayarak kazandı!