SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Jawai gerçeği

Galatasaray'ın Olympiakos ile oynadığı maçtan sonra rahatsızlanan Nathan Jawai'nin beyin enfarktüsü geçirdiği açıklandı. Avustralyalı dev pivotun bir daha basketbol oynama olasılığı çok düşük

Güncellenme: 11:05, 17/07/2014
İşte Jawai gerçeği

Sarı-kırmızılıların sezon başında Barcelona’dan renklerine bağladığı Nathan Jawai için şok iddia… Galatasaray Liv Hospital’ın Olympiakos’a Abdi İpekçi’de kaybettiği Euroleague maçından sonra rahatsızlanan Avustralyalı pivot gece yarısı hastaneye kaldırılmış ve gözlem altına alınmıştı. Kalp rahatsızlığından şüphelenilen Jawai’ye uygulanan anjiyo sonrası kalp damarlarında önemli bir soruna rastlanmamıştı.

Beyin enfarktüsü geçirdiği ortaya çıkan 27 yaşındaki basketbolcunun spor kariyerinin bitebileceği öne sürüldü. Jawai’nin durumu yapılacak son kontroller sonrası netlik kazanacak. Ancak Amkspor’un edindiği bilgilere göre geçirdiği beyin enfarktüsü nedeniyle ünlü pivotun bir daha basketbol oynama olasılığının çok düşük olduğu iddia edildi. Bu rahatsızlığın tekrarı durumunda hayati tehlike oluşabileceği için Jawai’nin basketbola veda edebileceği bildirildi.

GALATASARAY’DAN JAWAI AÇIKLAMASI

Nathan Jawai hakkında Liv Hospital Ulus’tan yeni bir açıklama geldi.

Galatasaray’dan yapılan açıklama şu şekilde:

Kafa ve boyun travması nedeniyle yoğun bakımda izlediğimiz hastanın genel durumunda ve nörolojik durumunda belirgin düzelme olması nedeniyle normal odaya alındı. Hasta kardiolojik yönden stabildir ve tetkikleri normal sınırlar içerisindedir. Ağrıları nedeniyle takibine devam ediyoruz.

Yayınlanma Tarihi:15:39,