SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Puan durumdaki yeri veya ligin flaş takımı Çaykur Rizespor karşısında 4 gollü galibiyet aldığı için değil, oynadığı baskılı futbol, yetenekli ayakları ve müthiş taraftarı yüzünden Eskişehirspor, Anadolu'nun açık ara en iyisi…

Ertuğrul Sağlam'ın ekibi, insanın içinde her haliyle ‘büyük takım' duygusu uyandırıyor. Kırmızı-siyahlılar topu sürekli ayağında tutuyor, tempolu oynuyor, pas yapıyor, kanatları kullanıyor; kısacası kazanmak için ne gerekiyorsa sahaya yansıtıyor. Bir tek nokta santrfor sıkıntısı yaşanıyor, onu da Ertuğrul hoca iki haftadır Jorquera faktörüyle aşıyor.

JORQUERA YILDIZLAŞTI

Jorquera demişken… Transfer sezonunun son anlarında sessiz sedasız kadroya katılan Şilili futbolcu, Galatasaray'dan alınan Erman Kılıç'ın gölgesinde kalmıştı. Ancak 25 yaşındaki Jorquera, kesinlikle büyük oyuncu olduğunu kanıtladı. Geçen haftanın ardından yine golünü atan, 2 de asist yapan Sağlam'ın yeni prensi, sahanın en iyisiydi. Ona Erkan Zengin, Erman Kılıç ve N'Diaye de eşlik edince, Eskişehirspor müthiş bir futbolla farka gitti.

Taraftarı da unutmamak gerekli… Haftalar sonra teknik direktör Ertuğrul Sağlam'ın çağrısına cevap veren ve Atatürk Stadı'nı ilk kez bu kadar dolduran kırmızı-siyahlı futbolseverler, herkesi mest etti. İkinci yarıda verdikleri müthiş destek sonrasında zaten Eskişehirspor'un puan kaybetmesi beklenemezdi.