SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İYİ oynanan Kopenhag maçı sonrası yabancı sınırı (6+0+4) bu kez yüzünü Kayseri'de gösterdi. Kopenhag maçında sahanın yıldızı Eboue ve büyük umutlar bağlanan Bruma, Kayseri deplasmanında tribündeydi. Eğer AB kararı çıkmazsa Galatasaray'ın zorlanacağı çok açık. Çünkü Galatasaray'ın kadrosu söylendiği gibi derin değil. Sarı-kırmızılı yönetim Türkiye Futbol Federasyonu'nun aldığı “6+0+4” kararını değiştirmek için çalışmalarını hızla sürdürüyor. Hem taraftarın hem de yöneticilerin gözü mahkemeden çıkacak “yürütmeyi durdurma” kararında. Gelen haberler de kararın kısa süre içinde verileceği yönünde.

Galatasaray-Kayserispor maçının mutlak favorisi İstanbul'un sarı-kırmızılı takımıydı. Hem maç hem de sonucu tahmincileri yanıltmadı. Mancini sol kanatta Dany-Burak sağ kanatta ise Sabri Umut ikililerini sahaya sürdü. Kopenhag maçında yazdım yine yazıyorum. Dany sol bek Burak sol kanat oy-na-maz ! Galatasaray Sneijder ve Chedjou ile tam işi bitirdi derken Dany ve Chedjou hatalarıyla bir anda Kayserispor'u maça ortak etti. Devre 2-2 sona erse de Galatasaray'ın maçı kazanacağı çok belliydi. Çünkü ev sahibi takım neredeyse hiç pozisyona girmeden 2 gol attı, Galatasaray ise sayısız pozisyondan sadece 2 gol çıkartabildi.

Burak ve Drogba sonunda attı

Galatasaray'ın suskun golcüsü Burak Yılmaz gol orucunu Kayseri'de bozdu. Sneijder'in sakatlığı sonrası oyuna giren Emre Çolak'ın asisti ile topu ağlara gönderen Burak 8 maç sonra golle tanıştı. Galatasaray'a transfer olduğu günden beri kullandığı frikikler nedeniyle eleştirilen Drogba, Kayseri'de fişi çeken isimdi. Kayseri'de ilkler yaşandı. Galatasaray 1.5 yıl aradan sonra bir stoperi ile gol buldu, Burak Yılmaz suskunluğunu bozdu, son ilk ise Drogba'nın frikik golüydü… Dün gece Cüneyt Çakır ve Dany'nin kötü performansı, oyundan çıkana kadar Sneijder'in iyi oyunu ve Kayseri'nin attığı 2 golde de büyük payı olan Ömer Bayram'ın oyunu iz bıraktı.