SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yetmedi!

Beşiktaş'ın yokluğunu fazlasıyla hissettiği gurbetçi futbolcu dün ilk 11'deydi. Takıma hareket getirdi, Kartal'ı ayağa kaldırdı. Ancak Oğuzhan, Beşiktaş'a galibiyeti getiremedi.

Güncellenme: 08:01, 27/10/2013
Yetmedi!

Çaykur Rizespor beraberliği sonrasında Akhisar Belediye maçına ‘çıkış karşılaşması’ gözüyle bakan Beşiktaş’ta herkes ona güveniyordu: Oğuzhan Özyakup… Sakatlığını gerisinde bırakan ve ilk 11’deki yerini alan gurbetçi futbolcu, dün formasına kavuştu. Orta sahada Manuel Fernandes’le uyumlu bir görüntü çizen Oğuzhan, Olcay Şahan’ın attığı golün mimarıydı.

MORALİ ÇOK BOZUKTU

Çok güzel bir asist yapan Oğuzhan, Kara Kartallar’ın ikinci golünü de atmayı başardı. Fiziksel olarak küçük eksikleri bulunduğu gözlenen Oğuzhan Özyakup, mücadelenin ikinci yarısında yerini Atiba Hutchinson’a bıraktı. Takımının en iyi oyuncusu olarak ön plana çıkan yıldız futbolcu, Kartal’a galibiyeti getiremedi. Maçın ardından kısa bir açıklama yapan Oğuzhan, “Tam 6 hafta oynayamadım. Bir gol attım, ama 3-3’ken bir pozisyon daha vardı. Onu da gol yapmam gerekirdi” dedi.