SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teşekkürler

27 Ekim 2013

Futbol güzel bir oyundur. Hele de maçı izlerken yerinizde oturmayı beceremiyorsanız futbol size daha fazla zevk verir. Dün oynanan Akhisar-Beşiktaş maçı da tam böyleydi. Bol gol, son saniyeye kadar bitmeyen heyecan, karşılıklı yapılan hatalar… İyi bir futbol maçının içinde olması gereken her şey vardı bu maçta…

Siyah-beyazlıların başbakanı Bilic'in yerine geçmesiyle futbolunda gözle görülür bir değişiklik yaşayan Beşiktaş, Oğuzhan'ın “ben de geldim” demesiyle ilk golü buldu. Buldu bulmasına ama bir şeyi unutmuştu Bilic! Unutmak demeyelim de gözden kaçırmak diyelim isterseniz; geçen sezonun 30. haftasında siyah-beyazlılar Akhisar'dan 4 gol yerken savunmayı oluşturan Escude ve Ersan yine sahadaydı.

KALP İLACI…

Akhisar'ın attığı birinci ve üçüncü gollerde “hata bende” diye bağıran Ersan, ikinci golde ise arkadaşlarıyla beraber topu izlemekle yetindi. Olsun! Bu hatalar olmazsa futbol güzel olmaz ki! Devre biterken Ozzie'nin “hey, ben burdayım demiştim” diye bağırarak attığı gol, ikinci devreyi izleyeceklerin kalp ilaçlarını hazırlamalarını sağladı.

Maçı izleyenlerin kalp ilaçlarını içtiklerini ve tansiyonlarını ölçtürdüklerini düşünen Bilic, oyuncularını hızlı başlattı ikinci devreye. Arka arkaya yapılan ataklar Akhisar'ı zorlasa da, Köfteci Ramiz'in verdiği destekle göğüsledi bu atakları Manisa ekibi. Atiba ve Frei'ın oyuna girmesi ise bu sezon ligde oynanan belki de en iyi maçı izletti futbol severlere. O dakikalarda Almeida'nın attığı gol ise son dakikalarda izlenecek güzel futbolun habercisi oldu.

ADRES AYNI!

Top bir Akhisar kalesinde, bir Beşiktaş kalesinde görüldü son anlarda. Sanki içine uzaktan bir kumanda konulmuş ve futbol güzelleştirmek adına sürüklenip gidiyordu sağa sola. Son dakikalarda ise neredeyse Malzemeci Süreyya bile geldi Akhisar kalesine ama olmadı. Karşılaşma sonrası ise siyah-beyazlı taraftarların aradığı numara bir kez daha değişmedi: 0212 414 24 34 İstanbul Üniversitesi Onkoloji Enstitüsü!

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek