SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Konsantrasyon boşluğu…

27 Ekim 2013

Beşiktaş geçen sezon ağır bir darbe aldığı Akhisar deplasmanına yine çok kritik bir dönemde çıktı. Üstelik rakip evinde 8 maçlık bir galibiyet serisi yakalamış ve Galatasaray'ı iki hafta önce devirip büyük sükse yapmıştı. Atiba ve Sivok'un beklenmeyen sakatlıkları Kara Kartal'ı bu karşılaşma öncesinde zorda bırakıyordu. Ancak pozitif bir gelişme de vardı: Oğuzhan'ın dönüşü… Ozzie gittikten sonra siyah-beyazlılar hücumda büyük organizasyon eksikliği çekiyordu ve yere göğe sığdırılamayan ama Beşiktaş'a katkısı tartışmaya açık Fernandes bu sıkıntıyı çözemiyordu.

Oğuzhan farkı

Oğuzhan'ın varlığı daha maç başlar başlamaz etkisini hissettirdi. Olcay'a attırdığı goldeki klas hareketleri siyah-beyazlı taraftarların gözlerindeki pası sildi. Bu golden sonra Almeida her zamanki hovardalığıyla mutlak bir şansı kullanamadı, atsa maç kopacaktı ve o andan sonra Akhisar sahne aldı. 13 dakikada gelen 3 gol Beşiktaş'ı şoke etti. Tamam yenilen gollerde şanssızlık da vardı, seken toplar hep Akhisarlılar'ın önünde kaldı. Ancak maçın bir anda 1-0'dan 3-1'e gelmesi Beşiktaş'taki konsantrasyon sorununu tüm açıklığıyla gözler önüne serdi. Sahanın Beşiktaş adına en iyilerinden Oğuzhan'ın vuruşu Kartal'ı hayata döndürdü. İşin ilginci,  en olması gereken zamanda Almeida'nın golüyle 3-3'ü yakalayan siyah-beyazlıların bir türlü 4'ü bulamamasıydı.

Almeida ilaç değil

Siyah-beyazlılar özellikle son 15 dakikalık bölümde rakibi yarı sahasına hapsetti. Ama beklenen gol gelmedi. Ne çıkan Almeida ne de giren Mustafa, Beşiktaş'ın gol yollarındaki ilacı değil. Kara Kartal'ın devre arasında ceza sahasında etkili, tek vuruşla gol yapabilecek bir santrforla kadrosunu takviye etmesi gerekiyor. Dün geceye kadar son 3 maçta sadece 1 kez ağları havalandırabilen Beşiktaş, Akhisar'a 3 gol atmasına rağmen noktayı koyacak bir forvete kesinlikle ihtiyacı var. Yarıştığı F.Bahçe ve G.Saray'ın hücum gücüyle karşılaştırıldığı zaman Beşiktaş'ın bu eksikliği çok açık. Sahadaki futbol izleyen herkese keyif verdi. Beş gün önceki Rize maçının tersine futbol zevkinin çok üst düzeyde olduğu bir maçtı. Hem Akhisar'ı hem Beşiktaş'ı böylesine pozitif bir oyun sergiledikleri için tebrik etmek gerekiyor. Ev sahibinde Güray da alkışı hak etti. Beşiktaş dün gece 119 km. koşarak bir rekora imza attı ama 2 puan kaybetti. Demek ki koşmak her şey değilmiş…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek