SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Asist ve golleriyle bu iki isim ön plana çıkarken, Escude ve Ersan ikilisi stoperde yıldızlaştı! Defansta yarattıkları boşlukları hayretle izledik. Niasse ve Bruno gibi hızlı santrafora karşı savunmasız kaldılar.

Yedek bek Pedro Franco gelişimini hala tamamlayamadı anlaşılan. İleriye dönük bir transfer anladık ama bir görelim artık. Ülkemizde herkes futbol uzmanı. Bir zahmet oynasın nedir ne değildir anlayalım. Şampiyonluğa oynayan bir takımın bu kadar basit savunma hataları yapması düşündürücü. Sivok hiç mi sakatlanmayacak? Veya kart görmeyecek? Bir an önce Pedro Franco takıma kazandırılmalı. Kamp döneminde kaliteli bir kumaşının olduğunu göstermişti. Sırasının geldiğine inananlardanım.

Gelelim maça… Oğuzhan Özyakup. Türk futbolunun yükselen yıldızı. Kadife ayaklı futbolcu. Oynamadığı zaman çekilen sıkıntı ortada. Oynadığı zaman oynayıp oynattıkları ortada. Siyah beyazlıların en önemli silahı. Asisti ve golü şahane.

Ezilen toplar…

Takım olarak maça iyi başlayan siyah beyazlılar, ayakta fazla ezilen toplar nedeniyle avantajını çabuk kaybetti ve soyunma odasına mağlup gitti. İkinci yarı Almeida ile beraberlik golü geldi. Geldi gelmesine ama Portekizli bildiğimiz gibi. Olabilecek golleri atamıyor, zor olanları gole çeviriyor.

Kerim Frei'ı ilk kez sahada izledik. Zamanla daha fazla katkı verecek şüphesiz. Fernandes durgun asıl. Yıldız futbolcu son haftaların isteksiz ve yorgunu. İnanılmaz top eziyor. Kafası belli ki karışık. Ya kalmalı ya da devre arasında gitmeli. Şu anki görüntüsü bu yönde.

Ya kal ya da git

Kaybedilen 2 kazanılan 1 puan. Her hafta bir eksik ve o eksikler kapanmıyor. Geçen haftalarda Atiba ve Oğuzhan bu hafta Sivok. Kadro geniş alternatif yok. Üzerinde durulmalı. Akhisar' a değinmeden olmaz. Hiç bir zaman rakip kim olursa olsun oyunu çirkinleştirmeden futbol oynuyorlar. 3-1 öndeyken bile golü düşünüyor… Akigolar'ın örnek alınmaları gerekir!

Yayınlanma Tarihi:08:12,