SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beko Basketbol Ligi’nde Mersin Büyükşehir Belediyesi, Trabzonspor Medical Park’ı 97-87 yendi.

Karşılaşma, iki takımın da karşılıklı ataklarıyla başladı. Nusret, Henderson ve Barbour ile sayılar bulan ev sahibi takım, 7.35’inci dakikada 7-4 öne geçti. Konuk takım, baskılı oyunu sonucu 6.40’ta beraberliği yakaladı (8-8). İlk çeyreğin son saniyelerinde rakibine hücum şansı vermeyen Mersin Büyükşehir Belediyesi, periyodu 28-20 önde kapattı.

İkinci periyot, Trabzon ekibinden Tutku Açık’ın 2 sayılık basketiyle başladı. Theodore ve Tayfun ile sayılar bulan Mersin ekibi, 7.53’te farkı 10’a çıkardı (33-23). Penney ve Kaya Peker’in başarılı atışlarıyla aradaki farkı eritmeye çalışan Trabzonspor Medical Park’a, Ali Karadeniz, Henderson ve Nusret Yıldırım ile karşılık veren Mersin ekibi, ikinci çeyreğin sonlarına doğru arayı daha da açtı (44-31). Çeyreğin sonlarında oyunda hakimiyetini artıran Mersin Büyükşehir Belediyesi soyunma odasına 57-34 önde gitti.

Üçüncü periyoda Ali Karadeniz’in 2 sayılık basketiyle başlayan ev sahibi takım, konuk ekibin aradaki farkı kapatmak için hücum ağırlıklı oyunundaki defans hatalarını iyi değerlendirdi. Rakibine fazla pozisyon şansı vermeyen Mersin Büyükşehir Belediyesi üçüncü çeyreği 75-59 üstün tamamladı.

Son periyotta rakibi karşısında daha hırslı bir oyun ortaya Mersin ekibi, Trabzonspor Medcal Park ile arasındaki farkı 10 sayıya kadar yükselterek salondan 97-87 galip ayrıldı. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden Jordan Theodore, 23 sayıyla maçın en skorer ismi oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi: 97 Trabzonspor Medical Park: 87

Salon: Servet Tazegül

Hakemler: Fatih Söylemezoğlu, Erman Erdemli, Sami Özel

Mersin Büyükşehir Belediyesi: Buğrahan Tuncer 4, Ali Karadeniz 17, Lamar Barbour 14, Henderson 15, Nusret Yıldırım 12, Altan Erol , Levent Bilgin 5, Samardjiski 2, Theodore 23, Tayfun Erülkü 5

Trabzonspor Medical Park: Kirk Penney 22, Tutku Açık 22, Kaya Peker 15, Can Maxim 7, Cooley 8, Can Korkmaz 6, Önder Külçebaş , Eren Beyaz, Katelynas 7, İsmet Alkan

Yayınlanma Tarihi:20:48,