SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdman Yurdu'nda teknik direktör Hakan Kutlu'nun istifa edeceği konuşulurken şimdi de futbolcular devre arası kulüpten ayrılmayı düşünüyor. Maddi konular yüzünden sıkıntı yaşayan teknik heyet ve oyuncular Adana Demir maçından sonra başkan Ali Kahramanlı ile toplantı yapacak. 5 aydır beş kuruş para alamadıklarını ifade eden futbolcular moral olarak maçlara motive olamadıklarını söyledi.

‘KARARIM MAÇTAN SONRA’

İstifa edeceği gündeme bomba gibi düşen Hakan Kutlu kararını Adana Demirspor maçından sonra vereceğini söyledi. Bu sorunların çözüme kavuşmasını isteyen tecrübeli çalıştırıcı, “Kulüpte bir maddi sorun var. Yok desem yalan konuşmuş olurum. Ama bu konular aşılmayacak şeyler değil. Başkan ve yönetim maddi anlamda çok yalnız kaldılar. Sezon öncesi reklam yapan ve çok şey vaad eden herkes şimdi kulübe uğramaz oldu” açıklamasında bulundu.

YİNE BAKAN’A DESTEK ÇAĞRISI

Teknik heyetine, futbolcusuna ve personeline para ödemekte zorlanan Mersin İdman Yurdu'nda başkan Ali Kahramanlı fena patladı… Maddi anlamda köşeye sıkışan Kahramanlı, sezon öncesi yeni yapılan transferlere söz verenlerin şimdi stada gelmeyi bırak kulübün önünden bile geçmediklerini söyledi. Tek başına kaldığı için ödeme konularında zorlandığını belirten başkan, Mersin'de kimsenin parasının kalmayacağını vurgularken, yine Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan'dan kulübe destek istedi.

Can ÜSTEL / AMK