SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fransa'da yayın yapan Sofoot dergisi, dünyada en fazla takımlarını destekleyen taraftarlar listesine giren ilk 10 kulübün ismini yayınladı. Listeye Türkiye'den sadece Galatasaray taraftarı girebildi.

Sarı-kırmızılı kulübün “Top 10”da 6. olduğu sıralamada ilk üçü Arjantin'den Boca Juniors, Almanya'dan Borussia Dordmund ve İskoçya'dan Celtic takımları yer aldı. Galatasaraylı seyircilerden övgü ile bahseden dergi, sarıkırmızılı taraftarların son dönemlerde özellikle derbi ve şampiyonlar liginde yaptıkları koreografilerle ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın önüne geçtiğini savundu.

Galatasaraylı ateşli taraftarların stada yaptıkları 3D gösterileri ile de dünyada öncü olduğuna dikkat çeken dergi Galatasaray takımının zaferlerindeki en önemli desteğinin seyirci olduğunu ifade etti. Fransız Sofoot dergisinin yayınladığı ilk 10 kulübün listesi ise şöyle açıklandı.

1.Boca Juniors 2. Borussia Dortmund 3. Celtic 4. Raja Casablanca 5. Nápoles 6.Galatasaray 7.Athletic Bilbao 8. Kızılyıldız 9. Urawa Red Diamonds 10.Saint Etienne