SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray derbisinde tribüne gönderilince PFDK tarafından 3 maç ceza verilen Slaven Bilic, uzun bir aranın ardından ait olduğu yere; yedek kulübesine geri döndü. Yokluğunda Beşiktaş 3 maç oynamış ve Samet Aybaba ve Rıza Çalımbay'ın takımlarına 5 puan kaybetmişti. Hırvat hocanın yokluğunda alınan tek 3 puan ise yine eski bir tanıdık olan Ertuğrul Sağlam'ın takımı Eskişehir'e karşıydı.

Biliç Akhisar maçıyla geri döndü. Ancak bu geri dönüş sadece yedek kulübesiyle sınırlı değildi. Beşiktaş Olcay Şahan'la öne geçmiş ve maçı erken koparacağını düşünmüştü. Olmadı. Bruno ve Bilal'in golleriyle skor bir anda tersine döndü.

Ancak Bilic'in öğrencileri çabuk toparlandı. Oğuzhan'ın farkı 1'e indirmesinin ardından Almeida'nın golü Kartal'ın geri dönüşünü sağladı. Böylelikle Biliç'in geri döndüğü maçta siyah-beyazlılar da geri dönmüş oldu.

‘SEZONUN EN İYİ MAÇIYDI’

Maç sonrası konuşan Hırvat hoca; “Bugün belirli bölümlerde çok iyi işler çıkardık. Belirli bölümlerde çok kötü hatalar yaptık. Bence bu karşılaşma sezonun en iyi maçıydı. 3-1’den 3-3’e gelmek önemli bir iş. Kendi evinde çok önemli işler yapan bir takıma karşı oynadık. Bir puanı aldık, ikinci yarıda kazanmaya yakın taraf bizdik. Oyuncularımı tebrik ediyorum” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:21:50,