SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen hafta son dakikada gelen golle havaya giren Fenerbahçe için Gaziantepspor karşılaşması belki ölüm-kalım maçı değildi ama zorlu Bursaspor ve Galatasaray maçları öncesi moral ve özgüven açısından 3 puan değerliydi. Aynı saatte başlayan basket maçının hınca hınç dolu olduğunu biliyorduk ama soru işaretiyle geldiğimiz Şükrü Saracoğlu tribünlerinin de yüzde 90 oranında dolu olduğu gördük.

Gaziantepspor gibi kadro ve oyun kalitesi belli düzeyde olan takımlara karşı Ersun Yanal'ın takımı hemen fark yaratmayı başarıyor. Emenike'nin golü de dahil olmak üzere hücum organizasyonlarının tamamında yer almaya çalışan ve geldiği günden itibaren en iyi maçını oynayan bir Alper Potuk izledik. Temposu takımın da vitesini arttırdı.

Ersun hocanın sanırım Cristian ile ilgili bir planı var. Tahminim ya Holmen'i takımın beyni olacak düzeyde görmüyor ve Cris'i kazanmak istiyor. Ya da zaman zaman her iki oyuncuya da performansına göre şans vererek ikisini de hazır tutmak istiyor.

DURAKLAMA DÖNEMİ

İkinci yarıda skorun da vermiş olduğu rahatlıkla duraksadı sarı-lacivertliler. Kalesinde gördüğü gol ve pozisyonlar sonrası Yanal oyuna müdahele etti. Salih ve Webo hamlesinin karşılığını golle aldı tecrübeli teknik adam.

Geçen hafta son dakikada gelen golle birlikte Webo'yu kulübeye gönderen Emenike kendini bulmaya başladı. Attığı 2 golle bu takımın gerçek golcüsü olduğunun da sinyalini verdi. Emenike varken 5 yıl boyunca forvet aramasına gerek yok, bu kesin!

TARAFTAR ZİRVEYİ GÖRDÜ

Bu yazıyı okuyan her Fenerbahçelinin buna katılacağını düşünüyorum sanırım. En mutlu dönemini geçiriyor taraftar. Bir yanda futbol takımı lider ve şampiyonluğun en güçlü adayı; diğer tarafta ise basketbol takımı ligde ve Avrupa'da ses getirecek bir performans sergiliyor. Geçen yıl Avrupa Ligi'nde yakalanan yarı finalin ardından bu iki branşta gelecek şampiyonluklar bu taraftarı ve camiayı yeniden ayağa kaldırır!