SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Kamil Abitoğlu’nun ilk düdüğüyle maça Beşiktaş başlıyor.

3′ Akhisar Belediyespor atağında sol kanatta topla buluşan Niasse, ceza alanına kadar girdi ama kalabalık savunmanın arasından çıkamadı ve top Niasse’den dışarıya çıktı.

4′ Soldan gelişen Akhisar Bld.Spor atağında Güray Vural topla buluşuyor. Güray’ın ceza alanına yaptığı ortayı Beşiktaş savunmasında Ersan Adem Gülüm kafayla karşılıyor

7′ Taç çizgisine yakın noktada Ramon Motta, Ahmet Cebe’ye faul yapıyor. Bu faulün ardından rakibi Manuel Fernandes ile girdiği tartışmanın ardından Emrah Eren sarı kartla cezalandırılıyor.

7′ Aynı pozisyonda serbest vuruşun kullanılması için topu rakibine vermemekte ısrar eden Manuel Fernandes de sarı kart gören bir başka isim oluyor.

11′ Gelişen Beşiktaş atağında sağ kanatta topla buluşan Serdar’ın ceza alanına ortasında kaleci Oğuz, Almeida’dan önce topun sahibi oldu.

13′ Akhisar Bld.Spor’un sağdan kullandığı kornerde ceza alanına gelen ortaya yükselirken Çağdaş Atan, Veli Kavlak’a faul yapıyor.

16′ Gelişen Beşiktaş atağında Veli Kavlak pasını Olcay Şahan’a aktarıyor. Topla buluşan Olcay’ın ceza alanı dışından attığı şut kötü olunca top farklı şekilde auta çıkıyor.

17′ GOOOLL Beşiktaş Olcay Şahan’ın attığı golle deplasmanda 1-0 öne geçiyor.

19′ Beşiktaş yine çok tehlikeli geldi. Bu kez Almeida’ya atılan ara pasında Oğuz kalesini terk ederek açıyı kapattı ve topun sahibi oldu.

22′ Akhisar Bld.Spor’da sakatlanan Ahmet Cebe oyundan alınıyor. Ahmet’in yerine Kenan Özer oyuna dahil oluyor.

24′ GOOLLL Bruno Akhisar Belediyespor’u beraberliğe taşıyan golü attı. 1-1 Sağdan gelişen Akhisar Bld.Spor atağında Kenan Özer’in ortası savunmadan sekerek açılıyor. Ceza yayı civarında topla buluşan Güray Vural savunma arkasına hareketlenen Bruno Mezenga’yı görüyor. Mezenga göğüs kontrolünün ardından çıkardığı voleyle topu sağ üst köşeden filelerle buluşturuyor.

28′ Sol kanattan kullanılan köşe vuruşunda ceza alanına yapılan ortada savunma topu uzaklaştırdı. Ardından Fernandes, topla beraber son çizgiye indi ve topu ceza alanına göndermek istedi ama savunma topu yine kornere gönderdi.

31′ Beşiktaş’ta sağ kanatta topla buluşan Gökhan, rakiplerinden sıyrılıp ceza alanı ön bölümüne kadar geldi ama topu ayağından biraz fazla açınca savunma araya girdi.

34′ Fernandes’in sol çaprazdan kullandığı serbest vuruşta savunma topu kafayla karşıladı.

35′ GOOLL  Bruno Mezenga’nın golüyle Akhisar Bld.Spor 2-1 öne geçiyor.Akhisar Belediyespor sağ kanattan paslaşarak köşe vuruşu kullandı. Topla buluşan Bilal, ceza alanına penaltı noktası yakınlarına pasını gönderdi ve Bruno topu kontrol edip düzgün bir vuruşla topu ağlarla buluşturdu.

37′ GOOLL Bilal Kısa’nın golüyle Akhisar Belediyespor 2 farklı üstünlüğü ele geçiriyor. Kenan’ın sağdan yerden ortası savunmadan sekip Bilal’in önüne düştü. Bilal gelişine düzgün vurdu ve golü attı.

40′ GOOOLL Oğuzhan farkı 1’e indiriyor. 3-2 Almeida’nın tek pasında sağ çaprazdan kaleciyle karşı karşıya kalan Oğuzhan çok sert vurdu ve farkı bire indirdi.

42′ Etkili sayılabilecek bir Beşiktaş atağında Olcay’ın sol kanattan ceza alanına koşu yapan Oğuzhan’a yerden pasında savunma araya girdi.

45′ Mustafa Kamil Abitoğlu ilk yarının son düdüğünü çalıyor.

46′ Mustafa Kamil Abitoğlu’nun düdüğüyle ikinci yarıya Akhisar Bld.Spor başlıyor.

48′ Sağ kanatta topla buluşan Serdar Kurtuluş içeri kat ettikten sonra sol ayağıyla şutunu atıyor. Serdar’ın vuruşunda top kalenin solundan auta gidiyor.

50′ Akhisar Belediyespor yarı alanından hızlı çıkarken Veli, Güray’a faul yaptı ve sarı kart gördü.

54′ GOOOLL! Beşiktaş Hugo Almeida’nın kafa golüyle maçta beraberliği yakalıyor: 3-3.Sağdan kazanılan korneri Manuel Fernandes kullanıyor. Fernandes’in ortasında Akhisar Bld.Spor savunması topu karşılıyor. Ceza alanı yan çizgisi üzerinde topla buluşan Fernandes topu bir kez daha ortalıyor. Fernandes’in ortasında vatandaşı Hugo Almeida yatarak kafayı vuruyor ve kaleci Oğuz’u mağlup ediyor.

55′ Bu kez etkili gelişen Akhisar Belediyespor atağında Güray’ın pasıyla sol çaprazdan ceza alanına giren Niasse, çalımını attı ve vuruşunu yaptı ama Tolga topu kurtardı.

59′ Akhisar Belediyespor’da oyuncu değişikliği. Bruno Mezenga oyundan çıkarken Sertan Vardar oyuna girdi.

61′ Sağ kanattan gelişen Beşiktaş atağında Oğuzhan’ın ceza alanına sert yaptığı ortada Almeida topa vurdu ama top ayağına güzel oturmadı.

63′ Akhisar Belediyespor atağında Bilal’in ceza alanı sağ çaprazındaki Kenan’a pasında Kenan rakibinden sıyrılmak isterken yerde kaldı ve penaltı bekledi ama oyun devam etti.

64′ Gelişen Beşiktaş atağında Olcay, sol kanattan ceza alanına girdi ve rakibinden sıyrılmak isterken yerde kaldı ve penaltı bekledi ama oyun yine devam etti.

65′ Akhisar Bld.Spor atağında sağdan Kenan Özer’in ortasını savunma karşılıyor. Pozisyonun devamında sol kanatta topu alan Çağdaş Atan bu kez ortayı yapan isim oluyor; fakat Beşiktaş savunması bu ortayı da karşılıyor.

69′ Bir başka ev sahibi ekibin atağında ceza alanı dışında hafif sol çaprazda topla buluşan Bilal’in kaleye şutunda savunmaya çarpan top kornere gitti.

73′ Beşiktaş’ta ilk oyuncu değişikliği Olcay Şahan yerini Kerim Frei’ye bıraktı.

74′ Beşiktaş 2. oyuncu değişikliğini yapıyor Oğuzhan Özyakup yerini Atiba Hutchinson’a bırakıyor.

76′ Sağ kanattan kazanılan kornerde Sertan Vardar topun başına geçiyor. Sertan’ın ortasında arka direkte Kenan Özer topla buluşurken, öncesinde Mustafa Kamil Abitoğlu faulü belirliyor. Ceza alanındaki mücadelede Çağdaş Atan, Veli Kavlak’a faul yapıyor.

78′ Beşiktaş atağında Gökhan Töre, tam 3 rakibinden çok güzel sıyrılıp rakip ceza alanına yöneldi ve savunmanın müdahale ettiği top Fernandes’te kaldı. Fernandes’in sol çapraza pasında top savunmada kaldı.

81′ Sağ çaprazdan kazanılan serbest vuruşta Manuel Fernandes atışı kullanıyor. Portekizli oyuncunun ortasında Ersan Adem Gülüm ofsayta yakalanıyor.

82′ Beşiktaş son oyuncu değişikliği hakkını kullanıyor Almeida yerini Mustafa Pektemek’e bıraktı

84′ Sağ kanattan kazanılan korneri Manuel Fernandes kullanıyor. Fernandes’in ortasında savunmanın karşıladığı top yükseklik kazanıyor ve kaleci Oğuz Dağlaroğlu topu kontrol ediyor.

88′ Manuel Fernandes soldan korneri kullanıyor. Fernandes’in ortasına yükselen Mustafa Pektemek topa kafayı vuruyor, top arka tarafa açılarak taça gidiyor.

90′ Gelişen Beşiktaş atağında Manuel Fernandes ceza alanı sağ çaprazında topla buluşuyor. Fernandes’in yerden şutunda top kaleci Oğuz Dağlaroğlu’nda kalıyor.

90′ Müsabakanın sonuna 4 dakikalık duraklama süresi ekleniyor.

90+2′ Atiba’nın pası sonrasında sağ çaprazdan kaleciyle karşı karşıya kalan Fernandes, topu Oğuz’dan kurtaramadı.

90+4 Karşılaşma 3-3 beraberlikle sona erdi.

AKHİSAR BELEDİYESPOR-BEŞİKTAŞ:

SAAT: 19.00 STAT: 19 Mayıs HAKEM: M. Kamil Abitoğlu YAYIN: Lig TV AKHİSAR BELEDİYESPOR: Oğuz, Emrah Eren, Sonko, Uğur, Çağdaş, Merter, Bilal, Ahmet Cebe, Bruno, Güray, Niasse TEKNİK DİREKTÖR: Hamza Hamzaoğlu BEŞİKTAŞ: Tolga, Serdar, Ersan, Escude, Motta, Gökhan Töre, Veli, Oğuzhan, Fernandes, Olcay, Almeida TEKNİK DİREKTÖR: Sleven Bilic

Yayınlanma Tarihi:18:29,