SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Köklerini kazıyacağız’

Aydın'da Adnan Menderes Üniversitesi'nde düzenlenen panelde konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, takıma zarar veren taraftarların kökünü kazıyacağız dedi.

Güncellenme: 21:15, 25/10/2013
‘Köklerini kazıyacağız’

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, kulübün sahasının kapanmasına yol açan taraftarları, Hain olarak nitelerken, bunların kökünü kazıyacağız dedi.

Tesislerde kavga eden İbrahim Toraman ve Sezer Öztürk’ün kadro dışı cezalarının devre arasına kadar devam edeceğini açıklayan Başkan Orman, Biz alnı açık, başı dik bir kulübüz. Diğer camialarda olmayan şeylerdir bunlar diyerek rakiplerine gönderme yaptı.

Aydın’da Adnan Menderes Üniversitesi’nde düzenlenen Toplumsal Değişim ve Gelişimde Takım Taraftarlığının Rolü, Taraftarlık Bilinci ve Spor Yönetimi konulu panele katılan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman’ın konuşması büyük ilgi gördü. TBMM İdare Amiri ve MHP Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ali Uzunırmak, ADÜ Rektör Yardımcısı Ali Belgeli, Aydın Beşiktaşlılar Derneği Başkanı İbrahim Pehlivan, Aydınspor 1923 yöneticileri, öğrenciler ve kalabalık bir taraftar grubunun izlediği panelde soruları yanıtlayan Orman, göreve geldikten sonra kulübü yaşadığı sıkıntılı süreçten kısa sürede çıkardıklarını belirtirken, Zor süreçten kısa sürede çıkmamızın en büyük sebebi Beşiktaş camiasının büyüklüğüdür. Başı dik, alkı açık bir kulübüz. Beşiktaşlılık mütevazılıktır, Beşiktaşlılık, hava atmamaktır, kimseyle kavga etmeden işini yapmaktır. Şerefiyle oynamak ve hakkınla kazanmaktır. Bizim bir çok özelliğimiz var. Diğer camialarda olmayan şeylerdir bunlar. Bunları çocuklarımıza öğretmeliyiz dedi.

Taraftar olayları ile ilgili bir soruyu cevaplayan Başkan Orman, Bu işten en büyük zararı Beşiktaş gördü. Son 8 sezonda 24 defa stadımız kapatıldı. Bir sezonda sahanızda 17 maç oynadığınız düşünürseniz, 8 sezonda bir buçuk sezon sahanızda maç oynayamamışsınız demektir. Bunu Büyük taraftarımız’ gibi söylemlerle geçiştirmemiz mümkün değil. Buna sebep olanlar Beşiktaşlı değil, bunlar Beşiktaş hainleridir. Bunları engelleyeceğiz ve aramızda tutmayacağız. Bunlara asla popülizm uygulamayacağız. Bunlar iyi Beşiktaşlı değil diyeceğiz. Bunların bizim aramızda yeri yok. Siz hiç merak etmeyin yeni stat ile birlikte bunların kökünü kazıyacağız şeklinde konuştu.

‘SEZER VE TORAMAN’IN CEZASI DEVAM EDECEK’

Tesislerde kavga eden İbrahim Toraman ve Sezer Öztürk’ün kadro dışı bırakılmasıyla ilgili soruya da cevap veren Başkan Fikret Orman, bu konuda taviz vermeyeceklerini belirterek şunları söyledi Takım kaptanımızın bu işin içinde olması nedeniyle bizim için önemli bir konu. Beşiktaş’ı temsil eden kişiler bunlar. Sporcularımız, çalışanlarımız, yöneticilerimiz her kim olursa, Beşiktaşlılık çizgisine kamuoyu önünde zarar verirse, Beşiktaş bu duruma kayıtsız kalamaz. Bir olaya taviz verirseniz, bu taviz başka tavizleri beraberinde getirir. Önder Özen ve Slaven Bilic’in bize verdiği raporu yönetim kurulumuz değerlendirdi ve bir karar verdi. Bu karar sezon ortasına kadar devam edecek bir karardır. Süresi bittiğinde tekrar değerlendirilecek. Ben de en az sporcularımız kadar üzgünüm ancak Beşiktaş’ı yönetmek hissi konularla alakalı karar vermek değil, Beşiktaş kuralları ve çizgisiyle karar vermek gerekitir. Biz de onun gereğini yapıyoruz. Maalesef bu konuda yapacak bir şey yok. Panelde söz alan MHP Aydın Milletvekili Ali Uzunırmak, Başkan Fikret Orman’ın sosyal sorumluluk projesi olarak Aydın’a bir okul yaptıracağını açıkladı. Başkan Orman da, Okulları Anadolu’ya yaymak istiyoruz. Bir yatırımcı bulup Aydın’a da başında Beşiktaş İlkokulu’ olmak kaydıyla elimizden geleni yapmak isteriz dedi.

‘RONALDINHO İLGİ ALANIMIZDA’

Transfer ile ilgili soruları da yanıtlayan Orman, siyah-beyazlıların gündemindeki 1 numaralı isim olan Ronaldinho için, “Ronaldinho ile bizzat İkinci Başkanımız Ahmet Nur Çebi ilgileniyor. Bitmiş bir şey yok. Zaten sakatlığı gündemde ama ilgi alanımızda” dedi. Sözleşme görüşmelerinin sürdüğü Almeida ve Fernandes hakkında da konuşan Orman, “Kalmalarını istedik. Aynı arzuyu onlardan gördüğümüz gün sözleşme imzalarız, görmezsek sözleşme imzalamayız” ifadelerini kullandı. Orman hakem hataları için ise, “Beşiktaş'san yeneceksin. Biz G.Saray'a kaybettik. Hakem hatasıyla kaybettik ama Beşiktaş gibi oynasaydık yenerdik. Futbolcular mazeret bulmasın” dedi.

Yayınlanma Tarihi:20:28,