SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Belgü’nün 75 bin kişilik stat projesi

Fenerbahçe Kulübü’nün seçimli olağanüstü genel kurul toplantısı öncesi başkanlığa aday olduğunu açıklayan Hulusi Belgü, bazı projelerini basınla paylaştı.

Güncellenme: 08:12, 25/10/2013
İşte Belgü’nün 75 bin kişilik stat projesi

Belgü, “Tek başına değil, birlikte' sloganıyla yola çıktım. Önümüzde duran bütün büyük zorlukların üstesinden gelebilmenin yolu, ekip çalışması ve ortak aklın var gücüyle Fenerbahçe için seferber  edilmesidir” diye konuştu.

Belgü, seçildiği takdirde stadı 75 bin kişiye çıkaracak bir projeyi hayata geçireceklerini açıkladı. Plana göre Salı Pazarı yerine 75 bin kişilik stat yapılacak. Stat tamamlanınca, Saraçoğlu yıkılıp yerine Şampiyonluk meydanı, residanslar ve kompleks yapılacak…

Adaylık tehlikesi

DİSİPLİN Kurulu'nun kendisine verdiği 2 yıl uzaklaştırma cezası nedeniyle kongrede  cumartesi günü tüzük gereği bir oylama yapılacağını kaydeden Belgü, “Genel kurul onaylarsa ceza alacağız, adaylığımız düşecek. Ben onaylamayacağını düşünüyorum. Genel kurulda benimle beraber Fenerbahçe Kulübü Başkanı ve iki asbaşkanı da oylanacak. Fenerbahçe Kulübü Başkanı'nın da diğer iki arkadaşımız da bu oylamadan aklanarak olumlu ayrılmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.