SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gün, Kadir Özcan'ın günüydü. Eğer yaşasaydı, tribünde olacaktı. 4 numaralı forması oradaydı. Ruhu gibi. Garip bu işler. Gündüz cenaze, gece düğün! Kadir Özcan, dualarla uğurlandı. Asıl hediyesi akşamdan verildi. Mustafa Akçay, duygusallığı bir kenara bıraktı, en cesaretli kadroyla sahadaydı. Kazandı. Hem de ilginç bir biçimde kazandı. Legia'nın çeyreği kadar atak girişimi olmadan kazanmayı bildi. Üç gün önce tribünde taraftar gibi maç izleyen Janko ile erken golü buldular. Olcan'ın ikinci golünden çok, Janko'nun golü her iki tarafın oyun planını değiştirtti.

Polonyalılar, maçın tamamında skor olarak mağluptu. Oyunu sabırla kanatlardan oynadılar. 78'de Onur'un 10 saniyede kurtardığı iki net pozisyon dışında son dakikalarda da gollük atakları oldu. Trabzonspor, her maç böyle. Net pozisyonlar veriyor ama gol yemiyor. Mustafa Yumlu diye bir adamları var, nazar olmasın. Üçüncü stoperdi ama şimdi, kaleciden sonra yeri en sağlam oyuncu. Bamba'da, Giray da ona yaklaşacak artık. Zokora da en az Yumlu kadar maçın adamlarından biriydi. Haftalardır takımı taşıyanlar bu oyuncular.

SONUÇ NORMAL

Legia ve Trabzonspor'un gruptaki durumuna bakarsanız, sonuç normal. Bu galibiyet, Trabzonspor'u gruptan çıkarır. Yanlız, Lazio maçının benzeri bir oyun çıktı. Gol at, geriye dön, golü ye! Aynısı olabilirdi. Legia, Lazio değildi, yetenekleri, isimleri yetersiz kaldı.

DEFANS YORULUYOR

Trabzonspor'un artısı sabırlı defans. Hücum oyuncuları da geriye yardım ediyor etmesine de, defans hattı en fazla yorulan bölgesi. Son dakikalarda verdikleri pozisyonların başka ne anlamı olabilir ki! Çok güzel bir galibiyet de Kadir Özcan göremedikten sonra sadece 3 puan! Kadir Özcan, Şenol Güneş, Cemil Usta, Ali Kemal Denizci olmasaydı, Ahmet Suat diye bir adam çıkmasaydı, Şamil Ekinci gibi bir toparlayıcı başkan olmasaydı, ne bu maç ne de Trabzonspor olurdu. Gerçek bir Anadolu devrimine harç koyan herkesin ruhu şad olsun!