SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Yıldırım benden korkuyor’

Kulüpten ihraç edilen eski yönetici, başkan Aziz Yıldırım’ı eleştirdi, oy kullanamadığı seçim için adaylardan Mehmet Ali Aydınlar’ı destekleyeceğini açıkladı.

Güncellenme: 22:41, 24/10/2013
‘Yıldırım benden korkuyor’

Bir zamanlar, Fenerbahçe Kulübü'nün en popüler isimlerinden biri Sadettin Saran'dı. Ancak Saran, ‘Kirli ilişkiler var' dediği için ve Beschastnykh transferinde kulübü zarara uğrattığı gerekçesiyle ihraç edilmişti. O günler için, “Kulübe milyon dolarlar kazandırdım, 400 bin dolar yüzünden ihraç edildim. Bir koltuk için insan haysiyetle oynanmaz” diyen Saran, seçim öncesi Habertürk'ün sorularını yanıtladı.

PARAMI KİM VERECEK?

Sadettin Saran'ın verdiği röportajdan satırbaşları şöyle: “Fenerbahçe taraftarıyla beni ters düşürmeye çalıştılar. ‘Kulübü mahkemeye veriyor' bahanesiyle locamıza bile el koydular. Ben locayla ilgili mahkemeye gitsem kazanırım. Ama gitmek istemedim. 6-7 milyon dolar alacağım var kulüpten. Bir gün bile ağzımı açmadım. Benim paramı kim verecek? Kulüp mü, Aziz Yıldırım mı ödeyecek? Aziz Yıldırım benden korkuyor; başkanlığı ondan iyi yaparım diye…”

AYDINLAR’I DESTEKLİYORUM

“Aziz Yıldırım bence aday olacak. Anketlerde bana teveccüh var. Aday olamayacağımın bilinmesine rağmen var bu. Ne kadar çok katılan olursa, Mehmet Ali Aydınlar'ın lehine olur. Aydınlar ile çok samimiyetim yok ama iyi bir iş adamıdır. Kişisel çıkarlar yüzünden Aydınlar'ın sponsorluğu iptal edildi. Benim oyum yok ama Mehmet Ali Aydınlar'ı destekliyorum. Hatta arkadaşlarım oylarını ondan yana kullanacak.”

YILDIRIM SAMİMİYETSİZ

“Aziz Yıldırım kişisel nefretini Fenerbahçe'nin çıkarlarından önde tuttu. ‘Af çıkaracağım' dedi ama çıkarmadı. Fenerbahçe Başkanı'nın, verdiği sözü tutacağına inandık ama olmadı. Avrupa'daki itibarımız da en önemli sorun. Avrupa'daki itibarımız kayboldu. Aziz Yıldırım samimiyetsiz. Önceden severdim. Kandillerde, bayramlarda babamdan sonra onu arardım. O da beni veliahdı olarak gösterirdi. Aziz Yıldırım'ın iyi bir insan olduğunu düşünmüyorum. Aziz Yıldırım kendini kulübün sahibi olarak görüyor. Tek adam gibi davranıyor.”