SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Teşekkürler Fatih Terim

24 Ekim 2013

Türk futbolu, Türk futbolcusu bugün rakip kim olursa olsun sahaya kazanmak için çıkıyorsa, bu durumda Aslan payı UEFA Kupası veee Fatih Terim'indir… 1993 senesinde Fatih Terim önderliğinde Akdeniz Oyunları şampiyonu olan Milli Takım iskeleti 17 Mayıs 2000'de Avrupa Kupası'nı kaldırdı. Neredeyse aynı takım 2002 yılında Türk futbolunda en çok hakkı yenen teknik direktör olan Şanol Güneş eşliğine Dünya Kupası'nda 3. oldu. Yani yiğidi öldür-gebert ama hakkını yeme!

Durum şu: Kopenhag Galatasaray'ın rakibi değil. Real Madrid, Juventus ve Galatasaray'dan oluşan grubun “sinek ikilisi.” Yenmeyeni döverler. Ha Juve bu dandik takıma nasıl puan kaybetti! Valla ben maçı seyrettim. Futbol ilahları, melekleri, evliyaları Kopenhag kalesini korumasa Juventus Kopenhag'a en az 8 atardı. İş orada yenmek

Temsilcimiz maçı ilk yarıda bitirdi. İkinci yarı herkes için angaryaydı. Kopenhaglı futbolcular Drogba ve Sneijder ile formalarını değiştirmek için tabiri caizse maç içerisinde kavga ettiler. Drogba formasını kapan, gece mutlu mesut uyudu… Kim kaptı derseniz, Melberg'den başkasını tanımadığım için kimin aldığını valla çözemedim… Neyse…

Şampiyonlar Ligi'nde böyle gazoz takımlar rakiplerine büyük moral verir. Dün akşam Galatasaray ‘lay lay lom' yaparak kazandı, moral buldu. Juve'den puan alan Kopanhag zaten temsilcimize kıyağın kralını çekmişti.

İş şimdi Kopenhag deplasmanından 3 puan almakta. Şampiyonlar Ligi'nde Kopenhag deplasmanında alınacak 3 puan, Galatasaray'ı bir üst tura taşır.

Torino'da 1 altın puan alan temsilcimiz, Arena'da Juve'ye yenilmesse bu gruptan çıkar. Arena'da Kopenhag'ı çerez yapan Cimbom, Danimarka'da kazanır. Şampiyonlar Ligi'nde bu takımı yenemeyeni döverler, hatta ağzını burnunu kırarlar.

Yani; bu skorlardan sonra Galatasaray bu gruptan geniş geniş çıkar…

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek