SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Scolari’yi fena işlettiler!

Atletico de Madrid başkanı Enrique Cerezo'nun taklitini yapan bir İspanyol gazeteci, Scolari'den Diego Costa'yı Brezilya Milli Takıma çağırıp çağırmayacağını sordu

Güncellenme: 14:07, 24/10/2013
Scolari’yi fena işlettiler!

Telefonun karşısındaki kişiyi Atletico Başkanı Cerezo sanan Scolari, Diego Costa ile ilgili tüm planlarını gazeteciye deşifre etti.. Brezilyalı hoca, bugün Dünya kupası oynansa hiç düşünmeden Costa’yı Brezilya Milli Takımına çağırırım açıklaması yaparak golcü futbolcuyu İspanya Milli takımına kolay kolay yedirmeyeceğini söyledi.

İspanyol gazeteci, Başkan Cerezo’nun taklitini o kadar iyi yaptı ki Scolari hiç şüphelenmeden içini gazeteciye dökerek hem İspanyol Futbol Federasyonuna hem de teknik direktör Del Bosque’ye de göndermelerde bulundu. Brezilyalı hoca, Diego Costa’nın menejeri Jorge Mendes ile görüşme yaptığını ve bu futbolcuyu Brezilya milli takımının Kasım ayında Miami ve Toronto’da oynayacakları karşılaşmalar için göreve çağıracağını ilettiğini belirtti.

Scolari daha da ileri giderek İspanyolların da Diego’yu aynı tarihlerde milli takıma çağıracağı istihbaratı aldıklarını ve bunun önüne geçmek için acele edeceklerini vurguladı. Brezilya Teknik Direktörü Luis Felipe Scolari’ye yapılan bu şakanın önümüzdeki günlerde Diego Costa davasını iki ülke arasında daha da alevlendireceği belirtiliyor..