SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası’nda ikinci gün ilk maçında beyaz grupta Çinli Li Na, İtalyan Sara Errani’yi 2-0 yendi.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılan turnuvada Li Na, Errani’yi 6-3 ve 7-6’lık setlerle mağlup ederek, ilk maçında ilk galibiyetini aldı.

İlk sette 5. oyuna kadar iki raket de servis oyunlarını alırken, 6. oyunda rakibinin servisini kıran Li Na, 4-2 ile üstünlüğü ele geçirdi. Çinli raket, servis oyunlarını alarak, ilk seti 6-3 kazandı ve 1-0 öne geçti.

İkinci sete iyi başlayan Sara Errani, rakibinin servisini kırarak 4. oyun sonunda durumu 3-1 yaptı. Ancak servis kullandığı oyunları alan ve rakibinin iki servisini kıran Li Na, 8. oyun sonunda 5-3 öne geçti. Çinli tenisçi 9. oyunda bir kez maç puanı şansını kullanamayınca, servis kullandığı oyunu alan Errani, 10. oyunda da rakibinin servisini kırarak, 5-5 beraberliği yakaladı. Li Na, 11. oyunda rakibinin servisini kırarak 6-5 öne geçti. Ancak maçı bırakmayan Errani, 12. oyunda servis kırıp, 6-6 beraberliği sağladı ve set ”tie-break”e gitti.

“Tie-break”te 3-1 geriden gelen Li Na, 6-3 öne geçti. Errani skoru 6-5’e getirmesine karşın, Li Na “tie-break”i 7-5, seti de 7-6 alarak, 1 saat 46 dakika süren maçtan 2-0 galibiyetle ayrıldı.

Li Na turnuvadaki ilk maçını kazanırken, ilk maçında Victoria Azarenka’ya yenilen Errani, ikinci maçını da kaybetti.