SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

UEFA Avrupa Ligi J Grubu üçüncü maçında Polonya’nın Legia Varşova takımını sahasında 2-0 yenen Trabzonspor’un kalecisi Onur Recep Kıvrak, aldıkları galibiyetle gruptan çıkma şanslarını daha ileriye taşıdıklarını söyledi.

Onur, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, hayatını kaybeden 1461 Trabzon Teknik Direktörü Kadir Özcan için de oynadıklarını belirterek, “Kadir hocamızı, babamızı, ağabeyimizi kaybettik. Çok üzgünüz. Bugün sahada onun içinde mücadele ettik. Bordo-mavili formayı giyip bize destek verdiğini, izlediğini biliyorum. 3 puanı onun için de aldık. Ailesine, herkese başsağlığı diliyorum” dedi.

Legia Varşova ile zor bir maç oynadıklarını ifade eden Onur, şöyle devam etti: “Hocamız gerekli taktikleri verdi. Gün geçtikçe iyi bir ekip olma yolunda ilerliyoruz. Önümüze çıkan engelleri bir bir aştığımızı düşünüyorum. 7 puan yaptık. Gruptan çıkma şansımızı daha da ileriye taşıdığımızı düşünüyorum. Tek tek bakıyoruz maçlara, bu da bizi avantajlı kılıyor. İyi mücadele ediyoruz. Oyuna giren çıkan oyuncular hepsi bizim kardeşimiz, ağabeyimiz. Hiçbir futbolcu kötü performans göstermek istemez ama biz ekibimiz. Bir takımdaşlık var takım içinde. Herkes birbirinin arkasını kapatmak için oynuyor.”

Henrique’nin oyundan çıkışı sırasında biraz protesto olduğunu söyleyen Onur, “Biz bir puzzlenin bütünüyüz. Oradan bir parçasını çıkarırsanız resim dağılır. Biz buna izin vermiyoruz. Kötü oynayan, iyi oynayan arkadaşımız için de oynuyoruz. Biz bir takımız. Trabzonspor’uz, inşallah böyle devam eder.”

Takımının galibiyet golünü atan Janko ise bu akşam çok güzel bir akşam yaşadıklarını belirterek, ” Fakat çok büyük bir kaybımız oldu, kulüp olarak. Hocamızı kaybettik. Maçı değerlendirecek olursak mutluluk duyuyorum” dedi.

Janko uzun süre sonra gol atmasına ilişkin de “Tabiki bu takım işidir. Uzun zamandan sonra bu takım bana umut verdi. Hocama şans verdiği için teşekkür ediyorum” diye konuştu.