SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başında tam Oscar Cardozo alınacakken, F.Bahçe Teknik Direktörlüğü'ne yeni başlayan Ersun Yanal'ın özel isteğiyle kulübe kazandırılan Emmanuel Emenike, sonunda 11'e dönüyor. Transferinin ardından önce 11'de maça başlayan ama daha sonra yeterli düzeyde çalışmadığı için hocası tarafından yedek bırakılmaya başlayan 26 yaşındaki oyuncu, kendisi için verilen 13 milyon euroluk bonservisin büyük bir çoğunluğunu, Kayseri'de çıkarmıştı!

Maç tam bitiyor derken Kuyt'ın ortasına arka direkte harika bir kafa vuruşu yapan Emenike, 90+5'te 3 puanı getirerek hem şampiyonluk yolunda büyük bir katkı yaptı hem de kulübe inanılmaz bir moral sağladı. Ve bunu çok iyi bilen Ersun Yanal da öğrencisinin hakkını teslim etmeye karar verdi.

İDMANLARDA DA UÇMAYA BAŞLADI

Dünkü idman sırasında oyuncusuyla birebir görüşen teknik direktör Ersun Yanal, G.Antepspor maçında kendisini 11'de maça başlatacağını Nijeryalı futbolcuya söyledi. Emmanuel Emenike'nin idmanlardaki yüksek performansını da artık beğenen Yanal'ın kimi keseceği ise az çok belli gibi.

PIERRE WEBO KULÜBEYE YAKIN

Tahmine göre Pierre Webo yedeğe çekilecek ama koz olarak kadroda yer alacak. Fakat şöyle bir düşünce de var. Antep önünde baskılı bir oyun isteyen Yanal, tıpkı Erciyes maçının son anlarındaki gibi Kuyt-Sow-Webo-Emenike'yi aynı anda sahada kullanabilir. Fakat bunla ilgili kararı henüz kesin olarak vermedi tecrübeli çalıştırıcı…

Eser ERENLER/AMK

Yayınlanma Tarihi:07:55,