SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ve Galatasaray, dümeni yeniden Şampiyonlar Ligi'ne çeviriyor. Ligde kötü geçen süreci alınan Karabük galibiyetiyle geride bırakan Aslan, Avrupa'daki görevine devam etmek için tekrar devler arasında. Rakip grubun en zayıf halkası Kopenhag. Danimarka temsilcisini TT Arena'da ağırlayacak olan sarı-kırmızılılar, bu maçı kazanıp grupta ilk iki için iddialı duruma geçmek istiyor. Çünkü Real Madrid ve Juventus, grupta 2 hafta üst üste karşılaşacak…

Şampiyonlar Ligi B Grubu'nda ülkemizi temsil eden Galatasaray, 3. maçını Kopenhag'a karşı oynayacak. TT Arena'daki mücadele 21:45'te başlayacak ve D Smart'tan canlı yayınlanacak. Zorlu karşılaşmayı Makedonya Futbol Federasyonu'ndan Aleksandar Stavrev yönetecek.

İLK 2 İÇİN ÖNEMLİ

İlk maçında Real Madrid'e 6-1 yenilen sarı-kırmızılılar, deplasmanda Juventus'la 2-2 kalmıştı. Danimarka ekibi ise evindeki 1-1'lik Juventus beraberliğinin ardından İspanya'da Real Madrid'e 4-0 mağlup olmuştu.

İki takım da Aslantepe'ye 1'er puanla çıkacak. Galatasaray, taraftarı önündeki maçtan galibiyetle ayrılırsa grupta büyük avantaj yakalayacak. Çünkü hem Kopenhag'ı altına alacak hem de Real Madrid'in Juventus'u yenmesi halinde İtalyan deviyle farkı açacak. Grupta son hafta Juventus'u ağırlayacak sarı-kırmızılılar, Kopenhag karşısında 3 puandan başka sonuç düşünmüyor.

Yayınlanma Tarihi:08:05,