SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ronaldinho Ge-le-cek!

Sambacının Türkiye temsilcisi Ayhan Yeşilbaş ile görüşen ikinci başkan Ahmet Nur Çebi, “Ronaldinho, Beşiktaş’ta oynamak istiyor” müjdesini aldı.

Güncellenme: 08:07, 23/10/2013
Ronaldinho Ge-le-cek!

AMK'nın ilk olarak 28 Mayıs'ta duyurduğu Ronaldinho transferinde sona yaklaşılıyor. R10'un ağabeyi ve menajeri Roberto Assis'in gelecek hafta görüşmelere yapmak için Türkiye'ye geleceği kesinleşti. Bu buluşmadan önce Ronaldinho'nun Türkiye temsilcisi Ayhan Yeşilbaş, Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi ile görüştü. Çebi'nin Altunizade'deki ofisinde gerçekleşen ve 1 saat süren görüşmede sambacının durumu masaya yatırıldı.

Görüşmede Çebi, Ronaldinho'nun temsilcisi olduğunu söyleyen Kamil Çıra'nın devreden çıkartılmasını isterken, siyah-beyazlı kulübün Çıra'ya herhangi bir ödeme yapmayacağını Yeşilbaş'a iletti. Ayhan Yeşilbaş ise Ronaldinho için Assis'in İstanbul'a geleceğini ve tek yetkilinin o olduğunu belirtti.

MALİYETİ 10 MİLYON DOLAR

Dünyaca ünlü süper yıldızın siyah-beyazlı takımda oynamak istediğini belirten Yeşilbaş “Ronaldinho Beşiktaş'a gelecek. Kendisine hem Beşiktaş'ı hem de İstanbul'u anlattık. O da daha önce Türkiye'de oynayan Brezilyalılar'dan Beşiktaş hakkında bilgi almış ve gelmek istiyor” dedi. Transferle ilk günden beri ilgilenen Çebi, yıldız oyuncunun yaklaşık 10 milyon dolar tutan yıllık ücretinin ise büyük bir kısmının sponsorlar desteğiyle karşılanacağını belirterek, bu konuda sıkıntı yaşamadıklarını ifade etti.

Ersoy ÖZDEM/AMK