SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş ve Galatasaray’a yenildiklerini ve Anadolu ekiplerinin İstanbul’da galip gelmesinin zor olduğunu ifade eden Uygun, “Büyük takımları İstanbul’da yenmek Anadolu takımları için çok zordur. Elinizdeki kadro yapısıyla, çok süratli ve kontratağa meyilli futbolcularınız olursa o zaman yenme ihtimaliniz oluyor” dedi.

Spor Toto Süper Lig takımlarından Gaziantepspor, cuma günü deplasmanda karşılaşacağı Fenerbahçe karşılaşması hazırlıklarını Celal Doğan Tesisleri’nde sürdürüyor. Bülent Uygun yönetimindeki günde çift antrenmanla hazırlıklarını sürdüren Gaziantepspor’da sakatlıkları süren Serdar ve Kemal çalışmalara katılmadı.

Teknik Direktör Bülent Uygun, son oynadıkları ve 3-3 berabere kaldıkları Torku Konyaspor karşılaşmasındaki hataları Fenerbahçe deplasmanında tekrarlamamak için sıkı çalıştıklarını söyledi. Torku Konya beraberliğinin ardından uyuyamadığını ve çok üzüldüğünü ifade eden Uygun, “O gün sabaha kadar, kendi kendimi yedim. Bu kadar üzüldüğümü hatırlamıyorum. Bu kadar da güzel bir ortama getirmişken berabere bitirdik. Tabi ki hata benim. Ne kadar insanlar, değişen oyuncuya bağlıyor olsalar da sonucunda takım oyunu oynanır. Takımın diğer fertleri de ufak tefek hatalar yapsa, takım halinde hataları örtbas etmeniz gerekir. O gün maçta ben bu hataları görüp önüne geçmek isterken maalesef birbirini takip eden hatalar bize pahalıya patladı. Öncelikle taraftarımızı üzdüğümüz için onlardan özür diliyoruz” dedi.

Bülent Uygun, zorlu Fenerbahçe maçı hazırlıklarını sürdürdüklerini de belirterek, şöyle konuştu: “Fenerbahçe deplasmanına çıkacağız. Gaziantepspor olarak, zamanı iyi değerlendirdiğimizi, sezon başında yaşadığımız handikapları ortadan kaldırdığımızı, oynadığımız oyunla da en güzel şekilde yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Bu maçta da kazanma adına, futbolun bütün bireysel güzelliklerini sergileme adına kıran kırana güzel bir maça gidiyoruz. İnşallah orada sahada oynadığımız oyunla, yaptığımız mücadeleyle, Gaziantep’e puanlarla döner camiamıza son maçta üzdüğümüzün tam tersine mutluluk yaşatırız. Taktiksel olarak önlemler almaya çalışıyorsunuz. Ama bireysel olarak neredeyse 17-18 oyuncusu kendi mevkilerinin en iyisi ve özellikleri çok fazla olan oyuncular. Biz Gaziantepspor olarak, takım halinde nasıl oyun oynayabiliriz, kendi eksiklerimizi nasıl takım halinde ortadan bertaraf edebiliriz, iyi tarafımızı da sahaya nasıl yansıtabiliriz? Bunlara bakıyoruz. O yönde çalışmalar yapıp Fenerbahçe’ye karşı kazanabilmek adına sahada neler yapabiliriz mantığıyla hazırlanmaya çalışıyoruz.”

ANADOLU TAKIMLARININ İSTANBUL’DA YENMESİ ÇOK ZORDUR

Anadolu takımlarının deplasmanda galip gelmesinin zor olduğunu kaydeden Uygun, şöyle devam etti: “Biz Beşiktaş’a da, Galatasaray’a da yenildik. Büyük takımları İstanbul’da yenmek Anadolu takımları için çok zordur. Elinizdeki kadro yapısıyla, çok süratli ve kontratağa meyilli futbolcularınız olursa o zaman yenme ihtimaliniz oluyor. Tabi biz de sürat anlamında; çok süratli futbolcu yapısına, kontratağa sahip oyuncumuz yok. O yüzden zor bir maç bizi bekliyor belki ama taktiksel olarak, oyun mantalitesi olarak sahada takım kurgusunu yansıtacak bir kadro kurursak Allah’ın izniyle inşallah istediğimiz puanları alabileceğimizi düşünüyorum.”