SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşılaşma G.Saray’ın vuruşu ile başladı. BAŞARILAR G.SARAY

2′ Drogba’ya gönderilen uzun topta Fildişili golcü topu Sneijder’e indirdi ama araya giren savunma topu uzaklaştırdı.

3′ Galatasaray’da Burak Yılmaz kısa süreli sakatlık geçiriyor.

6′ Selçuk ceza alanına sağ kanattan orta daha yaptı ve Sneijder’den şık bir vole geldi ama top kaleci Wiland’da kaldı.

9′ GOOOOOOOOLLLLLLLLLL! Melo, G.Saray’ı 1-0 öne geçiren golü attı.Sağ kanat köşe çizgisinde topu saklayan Drogba’ya savunma müdahale ediyor ancak dönen topu kontrol eden Danny bekletmeden ortasını ön direğe doğru gönderiyor. Gelen topa savunma ile birlikte yükselen Felipe Melo kafayı vuruyor ve topu kalenin sağ köşesinden filelerle buluşturuyor.

13′ Sağ kanattan gelişen FC Copenhagen atağında Pierre Bengtsson ortasını arka direğe doğru gönderiyor ancak savunma son anda kafa ile topa müdahale ediyor ve top kalenin solundan dışarı gidiyor.

16′ Müthiş oynuyoruz, ceza alanına sağ çaprazdan giren Drogba, karşı karşıya pozisyonda topu kaleci Wiland’a nişanladı.

18′ Sağ kanattan gelişen Kopenhag atağında Vetokele topla birlikte çok hızlı bir şekilde ceza alanına sokuldu ama araya giren Semih topu kornere gönderdi.

20′ Sağ kanattan kullanılan köşe vuruşunda Pierre Bengtsson ortasını ön direğe doğru gönderiyor. Drogba ön direkte topu kafa ile karşılıyor ve penaltı noktasının gerisine düşen topu Bruma uzaklaştırıyor.

25′ Sol kanattan gelişen Galatasaray atağında Sneijder, Burak’la duvar pası yapmak istedi ama anlaşmazlık yaşanınca top Kopenhaglı oyunculara geçti.

26′ Sağ çaprazdan ceza sahasına sokulan Emmanuel Eboue ceza yayından hareketlenen arkadaşı Burak’ı düşünüyor ancak savunma son anda araya girerek tehlikeyi engelliyor.

30′ Didier Drogba’nın kullandığı serbest vuruş kalecide kaldı.

31′ Galatasaray’da Emmanuel Eboue kısa süreli sakatlık geçiriyor.

32′ Orta yuvarlak içinde Melo, topa kafayla müdahale etti ama Delaney, ayağınız gazla kaldırdı ve sarı kart gördü.

35′ Sol çaprazdan ceza alanına sokulan Nicolai Jorgensen uzak mesafeden sert vuruyor ancak top kalenin üzerinden farklı bir şekilde dışarı gidiyor.

38’GOOOOOOOOOOOOOOOLLLLLLL Galatasaray Wesley Sneijder’in golü ile karşılaşmada 2-0 öne geçiyor.

41′ Orta alanda kaptığımız topla bir anda atağa çıktık ama Drogba’nın rakip ceza alanına hareketlenen Burak’a pasında araya savunma girdi.

42′ Thomas Delaney, serbest vuruşu hemen kullanıyor ancak verdiği pas yerini bulmuyor ve top kalenin sağ tarafından dışarı gidiyor

45′ Maçın ilk yarısına 4 dakika ilave ediliyor.

45+1′ GOOOOOOOOOOOOOOOOLLLLL Galatasaray’ın golleri devam ediyor sarı-kırmızılılar Drogba’nın golü ile Kopenhag karşısında farkı üçe çıkarıyor. 3-0

İkinci yarı Kopehnaglı futbolcuların vuruşu ile başladı.

46′ Kopenhag cephesinden ikinci yarının hemen başında değişiklikler geliyor. Igor Vetokele ve Rurik Gislason çıkıyor yerlerine Fanendo Adi ve Cristian Bolanos oyuna dahil oluyor.

48′ Semih’in hatalı pasında atağa kalkan Kopenhag’da Bolanos, Burak’tan sıyrılmak istedi ama top Bolanos’tan taca çıktı.

51′ Sneijder’in sağ kanata uzun pasında Bruma uzun bir depar atarak savunma oyuncusundan önce topa sahip oluyor. Rakibini oyundan düşüren Bruma ceza sahası sağ çizgisinden içeri girer girmez pasını Drogba’ya veriyor. Drogba tekrar Bruma’yı düşünüyor ancak savunma son anda araya giriyor ve tehlikeyi uzaklaştırıyor.

54′  Galatasaray atağında ceza alanı sol çaprazında bulunan Burak’a atılan yüksek topta Burak topu Sneijder’e indirdi ama Snejder baskı altında topu kaybetti.

58′ Sağ kanattan gelişen tehlikeli bir Kopenhag atağında ceza alanı içinde topla buluşan Jörgensen’in kale sahasına yerden pasında araya giren Chedjou topu uzaklaştırdı.

60′ Sağ kanattan gelişen atakta Bruma’nın pasında sağ çağrazdan ceza sahasına giren Drogba dönerek ortasını ön direkteki arkadaşı Wesley Sneijder’e gönderiyor. Sneijder gelen topa bekletmeden vuruyor ve kaleci topu son anda dışarı çeliyor. Ancak hakem Aleksandar Stavrev, Sneijder’in pozisyonunun ofsayt olduğunu işaret ediyor.

65′ Gelişen atağımızda Burak Yılmaz’a atılan ara pasında Burak karşı karşıya pozisyonda topu sağ direğin yanından dışarıya gönderdi.

68′ Savunmanın arkasına atılan uzun pasa hareketlenen Nicolai Jorgensen topu kontrol ediyor ancak oyuncunun pozisyonu ofsayt.

71′ Didier Drogba, rakip yarı alanda aldığı topla sol kanattan son çizgiye kadar inip kale sahasına ortasını gönderdi ama top Burak Yılmaz’ı aştı.

74′ Ceza yayının gerisinde topla buluşan Burak dönerek vuruyor ancak top kalenin üzerinden dışarı gidiyor.

76′ Galatasaray’da Felipe Melo’nun yerine Ceyhun Gülselam oyuna dahil oluyor.

80′ Galatasaray’ın maçtaki ikinci golünü kaydeden Sneijder yerini Amrabat’a bırakıyor.

81′ Kopenhag atağında ceza alanı dışında topla buluşan Jörgensen’in sert şutu üstten dışarıya gitti.

84′ Claudemir De Souza ceza sahasına hereketlenen arkadaşı Nicolai Jorgensen’e uzun oynuyor ancak Jorgensen topu kontrol edemiyor ve top kalenin sağından dışarı gidiyor.

85′ Galatasaray’da Didier Drogba oyundan çıkarken Umut Bulut oyuna dahil oluyor.

88′ Konuk ekip Kopenhag,Claudemir’in golüyle skoru 3-1’e getiriyor.

GALATASARARAY – KOPENHAG

STAT: TT Arena SAAT: 21.45 HAKEM: Aleksandar Stavrev

GALATASARAY: Muslera, Eboue, Semih, Chedjou, Dany, Melo, Selçuk, Bruma, Sneijder, Burak, Drogba TEKNİK DİREKTÖR: Roberto Manicini

KOPENHAG: Wiland, Jacobsen, Bengtsson, Mellberg, R. Sigurdsson, Claudemir, Delaney, Gislason, Vetokele, N. Jørgensen, Braaten. TEKNİK DİREKTÖR: Stale Solbakken

Yayınlanma Tarihi:20:51,