SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bakan da ‘Yabancı’ kaldı

Cimbom 6+0+4 kuralına karşı mücadelesini sürdürüyor. Mahkeme topu AB Bakanı Bağış’a attı. Bağış’ın henüz onaylamaması Aslan’ı sıkıntıya soktu.

Güncellenme: 11:27, 23/10/2013
Bakan da ‘Yabancı’ kaldı

Türkiye Futbol Federasyonu'nun ‘kambur' 6+0+4 yabancı kuralı nedeniyle ligde çok zorlanan sarı-kırmızılılar konuyu yargıya taşımıştı. İlk olarak başvurulan TFF'den olumsuz yanıt gelince Cimbom platform değiştirdi ve Mahkemeye danıştı. Mahkeme de Avrupa Birliği Bakanı Egemen Bağış'ın kapısını çaldı. Bağış ise konuyla ilgili incelemelerini sürdürüyor. Egemen Bağış'ın konuyu Ocak ayına sarkıtmayı planladığı ifade ediliyor. Aslan böylelikle kadrosundaki 10 yabancıdan 4'ünü her hafta tribüne gönderiyor ve sahada çalışması gereken ayaklar tribünde çekirdek çitliyor!

HEP BİR ENDİŞE VAR

Galatasaray’da Muslera, Melo, Drogba ve Sneijder'in yeri garanti. Diğer yabancılar haftayı ‘stres' altında geçiriyor. Tribüne çıkma baskısı nedeniyle futbol düşünemiyorlar. Egemen Bağış'ın onayı geldiği anda sorun bitecek. Çünkü Aslan'ın Latin ve Afrika kökenli oyuncularının tamamı AB pasaportlu.

Yayınlanma Tarihi:08:08,