SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvası’nda ikinci gün ikinci maçında, beyaz grupta dünya 2 numarası Belaruslu VictoriaAzarenka, Sırp Jelena Jankovic’e 2-0 yenildi.

Sinan Erdem Spor Salonu’nda yapılan turnuvada Jankovic, Azarenka’yı 6-4 ve 6-3’lük setlerle mağlup ederek, gruptaki ilk maçında ilk galibiyetini aldı.

İlk sette iki kez servis kıran Jankovic, 6. oyun sonunda 4-2 ile üstünlüğü ele geçirdi. Servis kullandığı oyunu alarak 8. oyun sonunda 5-3 öne geçen Sırp tenisçi, 9. oyunda rakibinin servisini kırıp, set puanı şansını değerlendiremeyince, 40-15 geriden gelerek servis kullandığı oyununu almayı başaran Azeranka durumu 5-4’e getirdi. Ancak Jankovic, servis kullandığı 10. oyunu alarak, ilk seti 6-4 kazandı ve 1-0 öne geçti.

İkinci sette de iyi oyununu sürdüren Sırp tenisçi, 3. oyunda servis kırarak 2-1 öne geçti. Daha sonra her iki tenisçi de servis kullandıkları oyunları alınca Jankovic, 8. oyun sonunda 5-3 ile üstünlüğünü sürdürdü. Jelena Jankovic, 9. oyunda Azarenka’nın servisini kırıp, seti 6-3, 1 saat 49 dakika süren maçı da 2-0 kazandı.

Sırp tenisçi, 9. kez karşılaştığı Azarenka karşısında 4 maç sonra galip gelmeyi başardı. Jankovic, Azarenka’yı son olarak 2009’daki Cincinnati Turnuvası’nda mağlup etmişti. İki tenisçinin bugüne dek karşı karşıya geldiği 9 maçın 5’ini Azarenka, 4’ünü de Jankovic kazandı.

Beyaz grupta ilk maçında Sara Errani’yi 2-0 yenen Azarenka, gruptaki ilk yenilgisini aldı.

Yayınlanma Tarihi:22:41,