SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Evinde Karabük’ü yenip moral bulan Galatasaray gözünü tamamen Danimarka temsilcisiyle karşılaşacağı maça çevirdi. Aslan, geleceği düşünerek bu maçta çok ‘akılcı' oynayacak.

1- RAKİBİNİ KÜÇÜK GÖRME

Galatasaray geçen sezon Cluj ve Braga gibi iki kulübü küçümsemenin bedelini az kalsın ağır ödüyordu. İstanbul'da iki rakibine de puan kaybedince büyük sıkıntı yaşamıştı. Cimbom, Kopenhag karşısına tam konsantrasyonla çıkacak. Teknik direktör Roberto Mancini de oyuncularına Şampiyonlar Ligi platformunun gerekliliklerini bir bir anlatıyor.

2- SAVUNMA HEP GÜVENDE

Cimbom, Fatih Terim yönetiminde ofansif bir oyun sergiliyordu. İmparator'un isteği doğrultusunda Galatasaray maçın adı ne olursa olsun saldırıyordu. Ancak Mancini ile bu mantalite değişiyor. İtalyan hoca, Devler Ligi'nin klişe ‘motto'su “Yenilmiyorsan yenilme” diyor. Aslan, Kopenhag karşısında savunma güvenliğini hiç bırakmayacak. Drogba, Sneijder, Burak gibi klas ayaklarıyla da gol bulmaya çalışacak.

3- GALİBİYET İÇİN SABIRLI FUTBOL

Şampiyonlar Ligi'nde oyun disiplininden kopmanın bedelini Real Madrid'den 6 gol yiyerek ödemişti Cimbom… Avrupa'nın kulüpler bazında en önemli kupasında bu kez hata yapmak istemeyen Galatasaray 90 dakika sabırlı bir futbol sergileyecek. Skor ne olursa olsun oyun planı dışına çıkılmayacak. Böylelikle sürekli maçın içinde kalacak olan sarıkırmızılıların 3 puan şansı artacak.

4- TARAFTAR DESTEĞİ

Sarı-kırmızılılar, Fatih Terim'in ayrılışı sonrası adeta ortadan ikiye bölündü. Terimciler ve karşıtları. Özellikle ultrAslan futbol, basket, voleybol tüm maçlarda yönetim aleyhine tezahürat yapıyor ve Terim'e destek çıkıyor. Kopenhag maçında bu bölünmenin devam etmesi Arena'daki sinerjiyi aşağı çekebilir. Yönetim taraftarın sahaya etki etmesini istiyor.

5- AVRUPA LİGİ’Nİ KAÇIRMA

Galatasaray kura şanssızlığı ile Real Madrid ve Juventus ile aynı gruba düştü. Deplasmanda Juventus'tan alınan beraberlik çok değerli ancak yine de Avrupa'da kalmak ilk hedef olmalı. Bunun için de art arda oynanacak iki Kopenhag maçı büyük önem taşıyor. Galatasaray bu maçlarda Kopenhag'dan puan olarak uzaklaşabilirse önüne daha rahat bakacak. Avrupa Ligi'ni garanti altına alırsa, Şampiyonlar Ligi'nde üst turları zorlayabilecek.