SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Başkan Recep Mamur” Türkiye spor kamuoyu, futbol camiası bir takımın nasıl çalındığını, bir takımın hakkının nasıl gasp edildiğini canlı olarak izledi. Hakemlerin görmedik dediği pozisyonları gördü. Bunun adı hak gaspıdır, emek hırsızlığıdır” dedi. Kulüp basın sözcüsü Rifat Pehlivan’da ”Hakem 6’lısına hakkımızı helal etmiyoruz. Aldıkları para haram olsun”şeklinde konuştu Kaptan Abdullah Durak’da ” Bu hakemlere göz değil, yürek lazım” diye yazdı. Kayserispor’un iki kırmızı kart gördüğü, Salih’in de gördüğü sarı kart nedeniyle bu hafta Galatasaray ile oynacakları maçta cezalı duruma düştüğünü hatırlatan Kayserispor Başkanı Recep Mamur, ” Uzatma dakikalarında yaşananları,maçı yöneten hakemlerin acizliğini, haksızlığını herkes gördü. Bu dakikalarda sahada yaşananlar başta orta hakem Ali Palabıyık’ın haksız kararları, çalamadığı düdükler bize pahalıya mal oldu. Bırakın 1 puandan olmayı, önemli maçlarımız öncesi takımımızı 3 kişi noksan bıraktı. Türkiye spor kamuoyu, futbol camiası bir takımın nasıl çalındığını, bir takımın hakkının nasıl gasp edildiğini canlı olarak izledi. Hakemlerin görmedik dediği pozisyonları gördü. Bunun adı hak gaspıdır, emek hırsızlığıdır” şeklinde konuştu.

Kayserispor basın sözcüsü Avukat Rifat Pehlivan’da sarı kırmızılı ekibin Bursa’da katledildiğini, futbol adına hakem 6’lısının vebal altında olduklarını söyledi. Pehlivan” Öncelikle bu maçı yöneten hakemlerin tümüne hakkımız helal etmiyor, sonra da aldıkları hakemlik ücreti haram olsun diyorum. Bir takımın emeğine, gösterdiği mücadeleye ancak bu kadar engel olunur. Rakip takımın sertliklerine göz yuman,sadece bizim 2 oyuncumuzu kırmızı kartlarla oyun dışı bırakan ve haksız sarı kart göstererek futbolcularımızı sindiren hakem Ali Palabıyık ve 5 yardımcısı görmedik gibi basit bir kelimenin arkasına sığınarak puanımızı çalıp, takımımızı Galatasaray maçı öncesi 3 eksikle karşıya bıraktılar” diyerek tepkisini ortaya koydu.

LÜTFEN EMEĞE SAYĞI

Kayserisporlu futbolculardan Salih Uçar ise sosyal medyada maçla ilgili olarak ”Bizi bu haksızlıklar yaralamıyor bizi daha da güçlendiriyor. Bizi takım olarak birleştiriyor. Bizi ölmeye hazır askerler yapıyor . Artık takım olarak bu bizim şeref meselemiz . Artık, eskisinden daha güçlüyüz, daha korkusuzuz . Bir gün herkesin başına gelmeden kimse anlamıyor … Hayat bu ne zaman ne olacağı belli olmaz. Önce kırmızı sonra ofsayt görülmedi . Geçen hafta da aynısı golümüz verilmedi. Bu benim isyanım değil tüm takımımızın isyanı. Lütfen, emeğe saygı”diye yazdı.

BU HAKEMLERE GÖZ DEĞİL YÜREK LAZIM

Takım kaptanı Abdullah Durak’da, haksızlık nedeniyle yaptığı itiraz sonrası kırmızı kart gördüğü karşılaşmayla ilgili olarak ” Hakemler de insandır. Tabi ki hakemlerde de göz vardır. Ama ,önemli olan göz değil, yürektir. Sen korkmazsan bizim canımız yanmaz. Sen korkmazsan biz rahat uyuyabiliriz. En acısı da çıkıp ‘Olur böyle hatalar’ demeleri ve bir kanaldan başka hiç kimse konuşmaya bile uygun görmüyor. Biz Türkiye’de ancak günü kurtarırız. Asla da ilerleyemeyiz. Çünkü bize, hakemlerimize , futbolcularımıza göz değil, yürek lazım” diye sitemini sosyal medya üzerinden dile getirdi.