SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

En ağır gol!

M.Topuz, Bekir, Caner, Emre, Cristian, Selçuk, Sow, Webo, Kadlec, Alper, Mert ve Salih’in üzerine atladığı Nijeryalı, 1 ton ağırlığı taşımayı başardı.

Güncellenme: 07:53, 22/10/2013
En ağır gol!

Spor Toto Süper Lig'in 8. haftasında oynanan Kayseri Erciyesspor maçını 90+5. dakikada Emmanuel Emenike'nin kafa golüyle kazanan F.Bahçe'nin keyfine diyecek yok. Fakat golü atan Nijeryalı yıldız neredeyse ölümden döndü! Tam maç gitti derken sahne alan ve şık bir kafa vuruşuyla takımını öne geçirdikten sonra sevincinden korner bayrağına doğru kayan Emenike, adeta bir arabanın altında kaldı!

Evet, kulübeden koşanlar da dahil 12 kişi üzerine atladı ünlü forvetin. Sırt üstü şekilde yere atlayan Emenike'nin üzerine Mehmet Topuz (76), Bekir (80), Caner (75), Emre (68), Cristian (77), Selçuk (81), Sow (78), Webo (71), Kadlec (78), Alper (71), Mert (92) ve Salih (79) atladı. Toplam kiloları 926 kiloyu bulan bu futbolcular, tam da Emenike'nin midesinin üzerinde toplandı.

ACISI YÜZÜNE YANSIDI

Ve gol sevinci sırasında büyük bir yükün altında kalan Emmanuel Emenike'nin yüz ifadesinden de çektiği acı belli oluyordu. Fakat kariyeri boyunca güçlü fiziğiyle öne çıkan Nijeryalı, bu ağırlığın da altından kalkmayı başardı.

‘EMENİKE’Yİ ÖLDÜRMEK İÇİN ÜZERİNE ATLADILAR’

Mehmet Topuz, o gol sevincini anlattı: “Emenike golü attıktan sonra herkes öldürmek için üzerine atladı. Bütün forvetlere ders olsun, bundan sonra son dakikaya bırakmasınlar golü. Forvetlere bir tehdit olsun, ders olsun.”

İrfan YİRMİBEŞ / AMK