SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlk 4 haftada herkese keyif veren ve izleyenlere yeniden futbolu sevdiren Beşiktaş, alınan 2 mağlubiyetin ardından Eskişehirspor maçıyla bu görüntüsüne geri dönmüştü. Beklentiler Rizespor maçında da bu yönde geçmeseydi. Fakat seyircisiz maç ne kadar zevk verebilir ki… Stat uzak, hava soğuk. Gece 22:00'den sonraki dönüş yolu kadın ve çocuklar için çile. Israrla bu maçı burada oynatan zihniyete selamlar olsun.

Saha içerisine dönecek olursak; keyiften uzak ve hakem Yunus Yıldırım'ın enteresan kararları ile doluydu gece. Rizespor hızlı başladı. Pozisyon da buldu. Ama maçın kırılma anı 36. dakikaydı.

Almeida şaşırtmadı

Olcay ceza sahasına girdi, nefis pasında topu Almeida ile buluşturdu. Kaleci ile karşı karşıya kaldığında Portekizli için sonuç malum. Ya kaleci kurtarır ya auta gider. Yine aynısı oldu. Serkan üzerine gelen topu çıkardı. Tipik kaleci ile karşıya karşıya kalan Almeida. Ekran başında maçı izleyen çok sayıda Beşiktaşlı bu pozisyona heyecanlanmamıştır bile.

60. dakikada sahnede yine Almeida vardı… Kaleci ile karşı karşıya kalma fobisini herhalde futbolu bıraktığı zaman yenecek Portekizli… Almeida'nın kaçırdıklarının yanı sıra durgun ve yorgun bir görüntüsü vardı siyah-beyazlıların Rizespor karşısında.

Bu nasıl değişiklik?

Karadeniz temsilcisi daha dinç ve istekliydi. Karşılıklı pozisyonlar vardı. Ama sonuç ortada. Her iki takım da beraberliği hak etti.

Beşiktaş Biliç'i arıyor. Saha kenarında yokluğu, takımı nefessiz bırakıyor. Bunu değişikliklerden görmek mümkün. Yoksa kiralık Dentinho mu oyuna giderdi yoksa önümüzdeki 4 yıl formanı giyecek olan Kerim Frei mı?

Motta yakabilir

Son söz Ramon Motta'ya… İyi futbolcu. Takıma katkı da sağlıyor fakat gereksiz bir sertlik anlayışı hakim Brezilyalı solakta. Mutlaka teknik ekip uyaracaktır. Fakat gereken uyarı yapılmazsa, Motta takımını ya yalnız bırakır ya da rakibin çok kritik bölgelerden faul kullanmasına sebep olur.