SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Alp’ten flaş açıklamalar

MHK Başkanı Zekeriya Alp, Lig TV'de yayınlanan Maraton programına telefonla bağlanarak geride bıraktığımız haftadaki hakem hatalarını yorumladı.

Güncellenme: 00:08, 22/10/2013
Alp’ten flaş açıklamalar

Spor Toto Süper Lig’de 8. hafta geride kalırken, alınan sonuçlar kadar konuşulan bir diğer konu da hakem hatalarıydı. Galatasaray – Karabükspor maçı ile başlayan ve K.Erciyesspor – Fenerbahçe maçı ile devam eden tartışmalı hakem kararları Bursaspor – Kayserispor maçı ile tavan yaparken, MHK Başkanı Zekeriya Alp de konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Lig TV’ye telefonla bağlanan Zekeriya Alp, ”Zaman zaman ligin her döneminde böyle peş peşe kritik hatalar olabiliyor. Geçen sezon da 7. haftada böyle hatalar olmuştu. Futbolcuların tutum ve davranışlarıyla ilgili de konuşmak lazım. Bazı futbolcuların bazı hareketleri fazlasıyla tehlikeli. İnanın izlerken benim tüylerim diken diken oluyor. Ülkemizde böyle bir sıkıntı var. Bursaspor-Kayserispor maçının 90+3. dakikasına kadar hakemin yönetiminde bir sıkıntı yok gibi. Ama maçın son dakikasında hakem için şanssızlık yaşandı. Yardımcı hakemler de pozisyona uzak kalmış. ‘Görmedim’ demek bir hakem için bahane olamaz. 6 hakem, 12 göz demek. Görmeleri lazımdı. Bu hataların hakemlerimiz tarafından değerlendirilmesi ve tekrarlanmaması lazım. Hakem eğitimlerini çoğaltmamız lazım.” ifadelerini kullandı.