SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayserispor’u duraklama dakikalarında bulduğu gollerle 2-0 mağlup ederek bu sezon sahasında ilk galibiyetini alan Bursaspor’da teknik direktör Cristoph Daum müsabakayı değerlendirdi.

Taraftara maç boyu verdiği destekten ötürü teşekkür eden Daum, “Takımımız için, taraftarımız ve yönetimimiz için gerçekten çok sevinçliyim. Bu çalışmalardan sonra burada ilk galibiyetimizi aldık. Taraftarlarımızdan inanılmaz derecede destek aldık. Maçın son saniyesine kadar destek aldık. Buna çok sevindim. Tuncay’ın da iyi performansı ve bu performansı seyirciler tarafından görülmesine çok sevindim. Müsabakanın başında çok net bir baskı kurduk, gol pozisyonlarına da girdik ama değerlendiremedik. Belli bir süre sonra Kayserispor'da oyuna ortak oldu ama devamlı baskımızı devamlı artırmak amacındaydık, bunu da yaptık. Fakat gol pozisyonlarımızı gole çeviremedik. Takımımız maçın sonunda golleri bulduğunda, kendi oyununu, bence sonlara doğru olması da baskıyı kurduğumuzu göz ardı etmememiz gerekiyor. Takımımız burada kendisini mükafatlandırdı. Takımımızın morali mükemmel derecede iyi durumda”

“SEVİNÇLİYİM AMA YİNE DE YAPACAK ÇOK İŞİM VAR”

Bazı pozisyonlarda daha iyi olunması gerektiğini belirten Daum, şöyle devam etti: “Kayserispor'a bir tane yüzde 100 pozisyon verdik. Burada daha iyi olmamız gerekiyor. Bir de pas yüzdemizin daha iyi olması gerekiyor yani basit pas hatalarının olmaması gerekiyor. İdmanlarımızda çalışırken, kadromuzda gol tehlikesi olan bir futbolcuya sahip olmadığımız için Murat ve Ferhat’a destek veriyoruz. Galibiyet için sevinçliyim ama yine de baya işimiz var. Umarım bu galibiyet ile birlikte takımımızın güveni daha da artacaktır.”

“PİNTO İÇİN DEVRE ARASINDA KARAR VERECEĞİZ”

Daum, takımda gol tehlikesi olan bir oyuncu olmadığı yönündeki sözleri hatırlatarak, Pinto’nun durumu sorulması üzerine, şunları kaydetti: “Sebastian Pinto idmanlarda kendisini göstermesi gerekiyor. Balıkesir maçımız oldu. Yardımcı antrenörlerimizden aldığım rapora göre o maçta da pek istediğim seviyede değildi. Bir de yabancı sorunumuz var. Kontenjanımız olsa o zaman Pinto kadroda olurdu. Devreye kadar zorlu maçlarımız var. Devre arasında transfere karar vereceğiz.” diye konuştu.