SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Borussia Dortmund’da forma giyen milli futbolcu Nuri Şahin, A Milli Futbol Takımı’nda sürdürebilirliğin eksik olduğunu savundu.

Şahin, Kicker dergisine verdiği röportajda, Türk Milli Takımı’nın 2006 ve 2010 yılında olduğu gibi 2014’te de Dünya Kupası’na katılamaması ile ilgili yaptığı değerlendirmede, “Bu çok üzücü. Türkiye futbol çılgını bir ülke. Bir kere varız, ardından birkaç kez yokuz. Sürdürebilirlik konusunda eksiğimiz var. Fatih Terim de bu konuda çok düşünüyor” ifadelerini kullandı.

Şahin, değerlendirmesine şöyle devam etti:

“Bir çizgi çekilip yeniden başlangıç yapılması gerekiyor. Gençlerden, 8-9 yaş ve altındaki çocuklardan itibaren neyin yanlış, neyin doğru olduğunu, daha iyi olması için neler yapılması gerektiğini araştırmak lazım. Almanya veya Belçika’yı örnek alabiliriz.”

Belçika’nın başarısına dikkati çeken Nuri Şahin, değerlendirmesini, “Türk oyuncular olarak biz de bu potansiyele sahibiz. Sorun, bunu neden gösteremediğimiz. Ben de Dortmund’da oynadığım seviyede A Milli Takım’da oynamıyorum” şeklinde tamamladı.

Yayınlanma Tarihi:12:15,