SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Scolari’den Diego Costa’ya tepki

Brezilya Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Luiz Felipe Scolari, Diego Costa'nın İspanya Milli Takımı'nda oynama olasılığına tepki gösterdi.

Güncellenme: 12:51, 21/10/2013
Scolari’den Diego Costa’ya tepki

Brezilya spor basınından Globoesporte’ye konuşan Scolari, Atletico Madrid’de forma giyen Costa’nın bu yıl içinde Brezilya Milli Takımı ile iki dostluk maçında oynamasına atıfta bulunarak, ”Brezilya Milli Takımı ile iki dostluk maçı oynayan bir futbolcu, başka bir ülkenin milli takımında oynamamalı” dedi.

Dünya Kupası hazırlıkları kapsamında oluşturulacak ve 31 Ekim’de açıklanacak Brezilya Milli Takımı kadrosunda Costa’nın da yer alabileceğini ifade eden Scolari, ”Hiç kimse, ‘Costa kadroya alınmalı ya da alınmamalı’ diyemez. Buna karar verme ve gerektiğinde onu çağırma özgürlüğüne sahip olan benim. Benden başkası değil” şeklinde görüşlerini aktardı.

2014 Dünya Kupası için iddialı konuşan Scolari, ”Brezilya sadece favori değil, bu kupayı kazanmak zorunda. Sadece tek bir yol var, o da birinci olmak” ifadelerini kullandı.

Costa’nın milli takım bilmecesi

Hem Brezilya hem de İspanya vatandaşı olan 25 yaşındaki Costa, geçen mart ayında Brezilya Milli Takımı ile iki dostluk maçına çıkmıştı ancak FIFA, futbolcunun Brezilya ile hiçbir resmi bir maçta forma giymediğini beyan etti. Bu durumda İspanya Milli Takımı’na katılmasının yolu açılan Costa’nın kararı merakla bekleniyor.

Atletico Madrid’in deplasmanda Espanyol ile oynadığı maçta sağ ayak bileğinden sakatlanan Costa’nın durumunun çok ciddi olmadığı ve UEFA Şampiyonlar Ligi’nde Avusturya Wien ile oynanacak grup maçının kadrosuna dahil edildiği açıklandı.

Atletico Madrid Teknik Direktörü Simeone, Costa’nın milli takımlarla ilgili tartışmaları düşünmediğini, futboluna konsantre olduğunu söyledi. İspanyol basınında ise daha önce Costa’nın, İspanya Milli Takımı Teknik Direktörü Vicente Del Bosque’ye İspanya forması ile oynamak istediğini söylediği yazılmıştı.