SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe'de herkesin merak ettiği sorunun yanıtını net olarak vermiyor başkan Aziz Yıldırım. Evet; Yıldırım'ın dudakları arasından beklenen “Adayım” sözü dökülmüyor ama başkan hemen her fırsatta yeniden sandığa gideceğinin sinyallerini veriyor.

Aziz başkan yakın çevresine yine benzer ifadelerde bulundu. Yıldırım'ın ilk işareti, 15 Kasım'da teknik direktör Ersun Yanal ile bir değerlendirme toplantısı yapacağını söylemesi oldu. Kongrenin 2 Kasım'da yapılacağı göz önüne alındığında, Yıldırım'ın asıl amacı sandıktan zaferle çıkacağına tüm kalbiyle inandığını göstermekti. Bu toplantının ise transfer odaklı olacağı, mevcut kadroyu yeterli bulan başkanın takıma takviye yapmayacağını ve hiçbir oyuncuyu da göndermeyi düşünmediği öğrenildi.

‘5 BİN OY ALDIM'

Aziz Yıldırım dönemindeki icraatları anlatan bir kitapçık hazırlattığını ve bunu olağanüstü genel kurulda üyelere dağıtarak hizmetlerini anlatma yoluna gideceğini de söyledi. Başkan, muhalefetin eleştirilerinin aksine mali yapıda da hiçbir sorun bulunmadığını ifade etti. Hepsi bir yana, Yıldırım'ın en net mesajı, sandığı işaret etmesiydi. ‘Bırak' eleştirilerine yanıt verircesine konuşan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, “Son kongrede Metris'teydim; aday olduk ve 5 bin üye bana oy verdi. Ancak sandık bana ‘bırak' derse bırakım” ifadelerini kullandı.

İrfan YİRMİBEŞ/AMK