SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Son Fenerbahçe maçına bakıp, Sivas karşısında neler olabileceğini tahmin etmek zor olmadı. Yine kontrollü başlangıç ve oyunun sonuna kadar bu oyun disipliniyle 90 dakikayı tamamlamak… Eğer ilk dakikalardaki pozisyonlar gol olsaydı kesinlikle 0-0’ı değil, Trabzonspor galibiyetini yazardık. İlk yarıya göre ikinci yarı Trabzonspor oyunu istediği gibi yönetti. Sağdan soldan pozisyon olabilecek bindirmeler golle sonuçlanmayınca, oyuncu değişikliklerine gidildi. İkinci devrede 50 ile 90 arası Sivasspor’un istediği gibi oynandı. Yumlu’nun kırmızı kart görmesinden sonra biraz daha da geriye yaslandılar. Mustafa Akçay’ın Henrique-Abdülkadir değişikliği ile neredeyse takım Sivas 18’ine yaklaşamadı. Bu dakikalarda iki forvete dönüp, risk alabilirdi. Muhtemelen 10 kişiyle en az bir beraberlik iyidir diye düşündü Mustafa Akçay…

Sivasspor, topu Trabzonspor yarı alanına kadar en doğru şekilde taşıdı. Kurdukları üçgenlerle de başarılıydılar. Roberto Carlos’un takımı hücumu çok seviyor, set oyunuyla oynuyor. Adem, Aatif, Kadir gibi orta alan oyuncularıyla dinamik bir orta alan görüntüsü çizdiler. Başka bir takım olsa gol de atabilirlerdi. Trabzonspor’un yaslandığı dakikalarda üçüncü bölgede daha kalabalık olsalar, galip bile gelebilirlerdi.

Fırat Aydınus’un hakemliği ile verdiği bazı kararlar taban tabana zıttı. Mustafa Yumlu bilerek dirsek atmıyor. Sarı kart bile değil.

Yusuf ilk yarıda Sivassporlu oyuncuyu ceza alanında düşürüyor. Sivas lehine net penaltı…

Trabzonspor taraftarı bayram mahmurluğundan çıkmamış. Gerçi Trabzonspor tribünleri senelerdir böyle. Sanki Açıkhava yazlık sinemada film izler gibiler. Ne bir beklentileri var ne de heyecanları…

Perşembe’nin gelişi Pazar’dan belli olmaz belki ama asıl gösteri Legia Warşova ile… Trabzonspor iyi mi, kötü mü, idare eder mi Perşembe göreceğiz.

Yayınlanma Tarihi:07:56,