SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

‘Oyunlarımı geliştirmem gerekiyor’

2011 yılında İstanbul'da yapılan ilk turnuvayı kazanan Kvitova, sakatlığını geçtiğini ve oyununu geliştirmesi gerektiğini söyledi.

Güncellenme: 16:05, 21/10/2013
‘Oyunlarımı geliştirmem gerekiyor’

TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul’da mücadele edecek Çek tenisçi Petra Kvitova, şampiyonada ilk maçta karşılaşacağı Polonyalı tenisçi Agnieszka Radwanska’yı çok iyi tanıdığını, rakibinin çok akıllı bir oyuncu olduğunu söyledi.

Polat Renaissance Otel’de düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kvitova, yarınki rakibi Radwanska ile daha önce de karşılaştığını belirterek, “Radwanska’yı çok iyi biliyorum. Çok akıllı bir oyuncu. İlk maçımda iyi oynamaya çalışacağım” dedi.

Doha’daki turnuvada Serena Williams’a karşı iyi oynadığını dile getiren Çek sporcu, “Çok iyi bir oyun oldu ve neredeyse kazanıyordum. İlk defa ona karşı kazanabileceğimi düşündüğüm bir oyundu. Serena’nın çok hızlı bir servisi var, inanılmaz oynuyor” ifadelerini kullandı.

Kvitova, şampiyona öncesi kendisini çok iyi hissettiğini vurgulayarak, “Artık sırt ağrılarım yok. Oyunlarımı geliştirmem gerekiyor. Daha fazla yükselmeye çalışıyorum. 2011 yılı benim için muhteşemdi. Sadece Serena ve Azeranka ile oynamıyorum. Bütün iyi oyuncular burada. Bu şampiyonada elimden geleni yapmaya çalışacağım” diye konuştu.

Yayınlanma Tarihi:15:55,