SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

WTA dünya sıralamasında 4. sırada yer alan Polonyalı tenisçi Agnieszka Radwanska, TEB BNP Paribas WTA Championships İstanbul’da mücadele edeceği için çok mutlu olduğunu söyledi.

Polat Renaissance Otel’de düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Radwanska, bu şampiyonada her yılın kendisi için çok heyecanlı olduğunu vurgulayarak, “Hepimiz yılın başından itibaren burada olmak için mücadele ediyoruz. İlk 8’de olmak gerçekten muhteşem bir şey. Burada olduğum için çok mutluyum” dedi.

Geçen sezon muhteşem bir yıl geçirdiğini ve ilk 5’te bitirdiğini kaydeden Polonyalı tenisçi, bu yıl da grand slam turnuvalarında güzel sonuçlar aldığını, ilk 5’te kalmanın önemli olduğunu ifade etti.

Radwanska, Serena Williams ile ilgili sorular üzerine, ABD’li tenisçinin çok zorlu bir rakip olduğunu dile getirerek, şu ifadeleri kullandı:

“Serena ile burada da karşılaşacağım. Elimden geleni yapacağım. Kendisiyle daha önce de karşılaştık, ancak her maç farklı oluyor. Serena maçın başından itibaren her şeyi dikte ederek, çok güçlü bir şekilde oynuyor. Her zaman öne çıkıyor. Maçın başında yavaşlıyorsanız iyi olmuyor. Serena’nın vuruşları en derin olanları, oyunları zorlaştırıyor.”

Yayınlanma Tarihi:12:58,