SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Erciyesspor karşısında sahaya çıkan 11'in tamamı geçen yıldan kalma oyunculardı. Hatta bekte görev yapan Caner ve Mehmet Topuz'un dışında bir Aykut Kocaman 11'i vardı sahada. Milli takım arasından sonra ritmini kaybetmiş sarı-lacivertliler, rakip yarı saha üzerinde aynı baskılı oyunu oynayamadı…

Caner ve Özkahya

İlk 45 dakikanın akılda kalan iki ismi Caner ve Halis Özkahya'ydı. Lafı fazla dolandırmayacağım. Halis Özkahya gerçekten kötü hakem! Moussa Sow-Mangane ve Yasin-Caner pozisyonlarında vermediği faul ile sarı ve kırmızı kartları maçı izleyen herkes gördü Halis Özkahya dışında… Emre'ye çıkardığı sarı kart, Alper'in pozisyonunu faul ile kesmesi de cabası. Caner bu maçta kırmızı kart görmediği için mutlaka kurban kesmeli hem durumu olmayan fakir fukaya da bir faydası olur. Ersun hocanın oyundan alması da çok doğru hareketti.

Ersun Yanal halen Cristian ve Kadlec'in bu takımda iş yapacağını düşünüyor. Bence hayalci yaklaşıyor. Kadlec'in yaptığı 4 orta da isabetsiz. Transferi irdelenmeli diyorum çünkü bu garip bir transfer. 4.5 milyon euro bonservis senelik 2.3 milyon euro ücreti Kadlec'e babası bile başkan olsa vermez. Leverkusen'de kadroya giremeyen 2. sınıf bir oyuncuyu bu paraya hangi zihniyet transfer etti?

Yanal'ın hataları…

Şu macta da Alves'in yokluğunda Yobo oynamıyor. Holmen-Cristian kararı tamamen yanlış. Sahanın en çok top kaybı yapan oyuncusu Cristian oyunda kalırken Emre çıkıyor. Tüm bunlar Ersun Yanal hatasıdır.

Rakiplerinin bu kadar kötü olduğu bir dönemde Fenerbahçe şampiyon olmak istiyorsa puan kaybetmemeli. Dün de sarı-lacivertliler kazanılan 3 puanı Emenike-Kuyt ikilisine borçlu ve son pozisyonda skoru korumak yerine son atakta şuursuzca saldıran Erciyesli futbolculara. Ersun Yanal'ın dün şansı yanındaydı ama lig uzun maraton. Şans her zaman da sizin yanınızda olmayabilir!