SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Ronaldo’nun sırrı

İspanyol El Mundo gazetesi, tüm dünyanın vücuduna hayran kaldığı Ronaldo ile ilgili bomba gibi bir iddia ortaya attı. Real Madridli yıldızın (-)200 derecedeki özel bir odada kriyoterapi uygulayarak formunu koruduğu öne sürüldü.

Güncellenme: 16:36, 21/10/2013
İşte Ronaldo’nun sırrı

Müthiş futbol yeteneğinin yanı sıra bir sporcuyu aşan üstün fiziksel özellikleriyle dikkat çeken Cristiano Ronaldo ile ilgili çok ses getirecek bir iddia ortaya atıldı. Herkül gibi bir vücuda sahip olan Portekizli süperstar, Real Madrid’in Levante’yi son dakika golüyle yendiği karşılaşmada fileleri havalandırdıktan sonra formasını çıkarmış ve tüm spor kamuoyu hayretler içinde kalmıştı.

KRİYOTERAPİ UYGULUYOR

İspanya’nın önde gelen gazetesi El Mundo, ünlü yıldızın sırrını ortaya çıkardı. İspanya’da gündeme bomba gibi düşen habere göre CR7’nin La Finca’daki evinin içinde özel bir buz odası (ice-box) bulunuyor. 45 bin euroya mal edilen bu odada sıcaklık eksi (-) 200 dereceyi buluyor. Haftada bir bu odaya giren Ronaldo, kriyoterapi denilen bir yöntem uyguluyor. Odanın içerisinde yaklaşık 2-3 dakika kalan ünlü yıldız böylece kendini hep formda tutuyor ve vücudu zindeliğine zindelik katıyor. Kriyoterapi denilen tedavi yönteminin kökeni Hipokrat ve Mısırlılar dönemine kadar uzanıyor. Tedavinin temelinde vücuttaki kan dolaşımı hızlandırarak endorfin salınımı yatıyor.

Semih KALKAN / AMK

Yayınlanma Tarihi:16:10,