SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çünkü bir anda saçlarına beyaz düşmüştü sarı-lacivertlilerin. 22'lik Alper, 27'lik Gökhan, 30'luk Meireles ve 28'lik Mehmet Topal sahada yoktu, 30 yaş üstü 4 isim sahadaydı. Emre 32, Selçuk 32, Cristian ve Topuz da 30 yaşındaydı. Bir anda o enerjik takım gitmiş, yerine temposu düşük bir ekip ortaya çıkmıştı.11'DE Bekir ve Sow dışında 30 yaşından ufak adam yok. Ee bu kadroyla topu hızlı çeviremeyince F.Bahçe, inanılmaz bir kilitlenme yaşadı. Rakip tabiri caizse ligdeki ‘kaşar' ve işi bilen oyunculardan kurulu ama ciddi anlamda zayıf bir Erciyes.

CANER'İN kırmızı ışıkta geçmeye kalkması, sonra Yanal tarafından dışarı alınması ve yerine Kadlec'in girmesi maçın kırılma anıydı. F.Bahçe'nin sisteminde, hızlı bir şekilde dönen top sol bekte ortaya dönüşürdü. Ama öyle bir topçu ki Kadlec, 100 metreyi 30 saniyede zor koşar. Ayağına atılan topu önünde tutamıyor, ortaların hepsi dönüp kendi kalelerinde pozisyona neden oluyor. Umarım bir daha Caner'siz F.Bahçe izlemek zorunda kalmayız.

TABİİ bir de Cristian Baroni var. Kırk yılın başı forma giyiyor ama o sırtından hiç çıkmayacakmış rahatlığıyla her topu saçma sapan kullanıyor. Hele 88'de bir pozisyon var. 3 kere topu kullanıyor, 3'ünde de rakipten top kendisine geliyor ve 4. kez rakibe atabiliyor.

MAÇIN hakem grubu, rezaletti. Halis Özkahya'nın 8. dakikada Sow'a atılan bir tekmeye yüzünde umursamaz bir tavır ve elini sallayarak ‘Oyna' demesi, Türkiye'ye geldiğinden bu yana “Hakemler sertliğe göz yumuyor” diyen Senegalli'nin neden bahsettiğini çok iyi anlatıyor.

İTALYA Serie A'ya sert derler. Süper Lig'i görmemişler ki! Çizme'de sert girdiğinde kırmızı alıp kaba etinin üzerine oturuyorsun. Bizde hiçbir suçun cezası yok, caydırıcılık sıfır. Gerçi bu futbolumuza değil ülke topraklarına özgü bir gelenek ama yine de daha iyisini bekliyor insan…

Yayınlanma Tarihi:07:54,