SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk futbolunun en büyük sorunlarından biridir kaleciler… Elbet hatalı goller yenir, şanssızlıklar yaşanır fakat Süper Lig'de hemen her teknik adam Anadolu'da iyi kaleci bulamamaktan yakınır. Durum böyle olunca maçların sonucu pamuk ipliğine bağlıdır. Aynı dünkü gibi.

Gaziantepspor iyi oynadığı karşılaşmada 3-1 öne geçti. Traore müthiş goller attı, ama Itandje de sezonun en kötü maçını çıkardı. Bu saatten sonra maç dönmez diyorduk ki, Itandje'nin hastalığı Serdar Kulbilge'ye geçti. İkinci golde topu sektiren, beraberlik golünde ise yanlış çıkan Serdar, skora dengeyi getiren isimdi!

12'si yabancı kaldı

Muslera, Volkan Demirel, Onur Kıvrak, Tolga Zengin dışında iyi kaleci sayamadığımız ligimizde, tam 12 takımın kadrosunda yabancı file bekçisi bulundurması işin diğer acı yanı. Tamam iyi kaleci yetiştirmekte zorlanıyor olabiliriz, ama iyi transfer de yapamıyoruz. Yabancı oyuncunun altın değerinde olduğu bu dönemde, 12 kulübümüzde yabancı kaleci bulunuyor, pek çoğu oynayamıyor bile. Oynayanlar ise yetersiz kalıyor.

Maça dönmek gerekirse… Gaziantepspor da Konyaspor da zevk veren bir futbol oynadı, bolca gol atıldı, izleyenler memnun kaldı. Itandje ile Serdar Kulbilge geçer not alamadı ama ne diyelim ellerine sağlık, en azından izleyenler zevk aldı.