SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rize şifresini verdi

Çaykur Rize’nin her iki kanadı da etkili kullandığını belirten Hırvat hoca, “Top rakip- teyken sürekli pres yaparak oyunun kanatlara açılmasını engelleyin” talimatı verdi.

Güncellenme: 07:33, 20/10/2013
Rize şifresini verdi

Süper Lig'ine 8. haftasında sahasında Çaykur Rizespor'u konuk edecek Beşiktaş, çalışmalarını sürdürürken, Slaven Bilic'ten oyuncularına rakip hakkında önemli uyarılar geldi. Rizespor'un çok koşan bir ekip olduğunu oyuncularına anlatan Hırvat teknik adam, “Özellikle kanatları çok iyi kullanıyorlar ve tüm ataklar kanatlardan başlıyor” dedi. Rize'nin buradaki etkinliğini kırmaları gerektiğini anlatan Bilic, “Top rakipteyken sürekli pres yapmalı ve rakibin oyunu kanatlara açmasını engellemelisiniz” diye konuştu.

Ali Adnan'a dikkat

Rakibin uzaktan attığı şutlar için de hem defansı hem de kalecileri uyaran Hırvat teknik patron, “Ceza sahasına yakın bölgelerde rakip oyunculara yakın savunma yapmalısınız. Kaleye yaklaştırdığınız her atak bizim için tehlike olacaktır” diye konuştu. Özellikle Ali Adnan'ın serbest vuruşlarına karşı savunmasını uyaran kurt hoca, “Gereksiz faullerden kaçının. Rakibe şans tanıyacak hataları yapmayın” ikazında da bulundu.

Ersoy ÖZDEM