SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta İbrahim Toraman ile yaşadığı kavga sonrası kadro dışı bırakılan Sezer Öztürk, suskunluğunu bozdu… Yaşanan olaylarla ilgili Beyaz TV’ye konuşan Sezer Öztürk, İbrahim Toraman’dan özür dilemeyeceğini söyledi.

Gerçekleşen kavga ve beraberindeki olaylar için son derece üzgün olduğunu ifade eden Sezer, ‘ Böyle şeylerle gündeme gelmek istemiyordum. Maalesef böyle bir durum oldu. Üzüldüğüm nokta; İbrahim Toraman, “Beşiktaş’ın menfaati için yaptım” demiş. Ben ne için yaptım? Bir kişinin kulüpte ne kadar süre kaldığı önemli değil. İkimiz de Beşiktaş için mücadele ediyoruz. Bu laftan dolayı üzüldüm. “Sezer susuyor, herkes bir yerden konuşuyor, Sezer haksız” denilmesini istemiyorum. Ne oldu ki, böyle bir şey yaptın? Ben geldiğimde malzemecilerden 5 numarayı İbrahim Toraman’ın bırakacağını duydum. Başka numara yoktu. Öyle bir şey gelince ben de gittim, konuştum. “Başka numara alırsan ben de 5’i alırım” dedim. Kanlı bıçaklı değiliz zaten. Birine bir şeyi nasıl söylediğiniz önemli. Ben de Manisa’da kaptanlık yaptım. Hiçbir zaman arkadaşımla kırıcı bir şekilde konuşmam. Olay bundan başladı.”

‘NEREDE PARA KAZANIYORSAM ORANIN ASKERİYİM’

İbrahim Toraman’la yaşadıkları kavga öncesi kendisini birkaç kez uyardığını ifade eden Öztürk, ‘Ben birkaç hafta önce de kendisini uyardım. Yönetici bir ağabeyimiz araya girdi. “Fenerbahçelilik” ile ilgili bir şey söylediğini duydum. Bunun sıkıntı olacağını zaten biliyordum. Benim için Fenerbahçe’nin artığı dediğini duydum ve bu hiç hoş olmadı. Sonuçta Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Trabzon… Hepsi Türkiye’nin kulübü. Biz ekmek parasını kimden alırsak ben oranın askeriyim.”

“BAŞKAN’A MAHÇUPUM’

İbrahim Toraman’ın kendisini odasına davet eder gibi değil tehdit eder gibi çağırd Odasına çağırdı ama davet olarak çağırmadı. “Kardeşim, gel konuşalım” dese öyle giderdim. “Odama gelsene” dersen kafanı sallayarak o başka bir şeydir. Arkamdan başka futbolcular da geldi. “Kapıyı kapatır mısın, siz de çıkın” dedi diğerlerine. Ben de daha sonra kapıyı kilitledim. Ben eşkıya değilim ki niye kapıyı üstüne kilitleyeyim. Konuşma alevlenince başka şeyler oldu. Böyle uyarma olmaz. Herkes birbirini uyarır. Sonra bütün takım girdi zaten araya. Sonra da olay kapandı zaten. Önder Özen’le bir problemim yok. Kendimle ilgili problemim vardı, o da oynamamaktı. Ben bildiği her yerde söylerim. Savunmamı almak isterlerse kalkıp olanları anlatırım. Tek mahçup olduğum kişi Başkan. Beni almak için uğraştı. Onun bana verdiği emeği, geri ödeyemedim. Fırsatım da olmadı. Ona karşı üzgünlüğüm var.

”ÖZÜR DİLEMEM’

Taraftarlardan özür dileyecebileceğini ancak Toraman için aynı şeyleri söylemeyeceğini söyleyen yetenekli futbolcu, “Ben neden özür dileyeyim? Kendisinin başlattığı şeyden dolayı niye özür dileyeyim? Ben hata yapınca durmasını bilirim. Ben hiç özür dilemem. Takım şahit zaten. Herkes biliyor ne olduğunu. Ben Başkan’ın hatırı için her şeyi yaparım. Kanlı bıçaklı da değiliz. Kavgalar her yerde olur. Biz hepsini biliyoruz. “Barışın” derlerse tabii ki barışırım. Gruplaşma falan da yok takımda. Sonuçlardan da gözüküyor bu. Çok iyi bir arkadaşlık ortamı var. Hoca beni oynatmadı ama hoca da buna dahil. Boks yapan arkadaşlarım var. Boksu da basketbolu da severim. Bununla olayın alakası yok. Ayın 26’sına kadar izinli olduğumuz söylendi. Beşiktaşlı taraftarlardan özür diliyorum. Hepsi dua etsin, yarın maç var. Bu olaylar inşallah oyunu gölgeleme